Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Netbeans c++ programozáshoz...

Netbeans c++ programozáshoz is beállítva létezik portable verzióban?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor valami hasonló? A dev c++ nem tetszik, tehát valami más érdekelne aminél nem kell lefordítani a progit futás előtt.

2014. okt. 11. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az úgy elég érdekes lenne.
2014. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy ilyen létezik. De van C++ interpreter, nem próbáltam ki. :D


[link]

2014. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Teljesen másról szól a kérdés és a leírás. Portable ide szerintem egy vagon van, szerintem a C::B is hordozható.


Leírásban szereplő kérdés:

C/C++ interpreter még ez is:

[link]


Kisebb progikhoz pedig nyugodtan használhatod a [link] oldalt.

2014. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor, hogy egy kicsit érthető legyen miért és mit is szeretnék. Fősulin c++ -ban kell programot írni.

Netbeans-ban tanultam programozni és van pár olyan funkciója ami miatt nagyon szeretem.

pl. nem kell lefordítani a progit futtatás előtt, ezt a netbeans végzi el. A szintaktikai hibákat jól érthetően soronként jelzi. Sok a gyorsbillentyűs megoldás, illetve mikor elkezdek begépelni dolgokat már dobja is fel a választható lehetőségeket.

A dev c++-t is kipróbáltam, de nem igazán boldogultam vele, számomra nem volt érthető a hibajelzése és a fentebb említett kényelmi funkciók is hiányoznak.

A fősulis gépeken mindkét progi fent van ugyan, de a netbeans ugye alapból nem tudja a c++-t le kell tölteni és telepíteni hozzá a cgywin-t és ahhoz mégy egy s mást letölteni. Ennek a telepítése meg kb. 15-20 perc. Mivel nem tudok óráról-órára ugyanoda ülni ez nem túl jó így, arról nem beszélve, hogy vizsgán még a terem is lehet másik -ennek elég nagy a kockázata. (ráadásul volt már rá példa, hogy minden gépről eltűntek a felrakott Cygwin könyvtárak, gondolom a rendszergazdák takarítottak.)

A fentiek miatt gondoltam arra, hogy amennyiben lehetséges letöltök/csinálok egy portable netbbeans-t cgywinnel amit elég csak feldobni a gépre vagy megy a pendrive-ről is.

Az is jó megoldás lenne, ha a cgywin egyszer letöltött könyvtárait csak fel kellene másolni a gépre, de nem tudom ez működőképes ötlet -e.

Ha a fentiek nem működnek akkor jó lenne valami olyan IDE ami működik portable verzióban vagy nagyon gyorsan települ, tudja a c++ -t és megvannak benne a fenti kényelmi funkciók. Köszönöm a segítséget.

2014. okt. 12. 00:54
 5/8 anonim ***** válasza:

dev c++ egy régi szar, a c::b meg simán szar

szégyen, hogy ezen tanítják

vagy direkt szopatásnak telepítik

2014. okt. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vannak programok, amikkel "portable verziót" tudsz készíteni egy általad feltelepített és beállított programból (ezt pl. otthon elkészíted, és ott letöltöd)

kérdés, hogy ezt így mennyire engedi meg a rendszergazda

2014. okt. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod mi a legjobb? A legeslegklasszikusabb?


Karakteres szövegszerkesztő, ami nyersen menti az anyagot. Majd azt terminálon (vagy egyéb console) felületen lefordítod és futtatod.


Nem kell ide semmilyen NetBeans, DevC++ és IDE társai.

2014. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 vagyok.


Linux alatt így:

$ gcc -o <célfájl> <forrásfájl>.c


$ gcc -o futtathato programom.c

$ ./futtathato

2014. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!