Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Shell script- tudtok segíteni?

Shell script- tudtok segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy házit amit tényleg nem tudok megoldani... sajnos nagyon rühellem a shell scriptet... valakiiii segítsen légyszíves.

Készítsen egy shell scriptet, ami szuperjó lesz, és azt csinálja, hogy a felhasználótól 1. paraméterként kapott csoport nevéhez tartozó felhasználókat kiírja egy fájlba, amely fájlnak nevét a második paraméter tartalmazza.


Ellenőrizze a program, hogy megfelelő számú paramétert kapott-e (2), ellenkező esetben hibaüzenettel lépjen ki.

Aztán ellenőrizze, hogy az első paraméter egy létező csoport neve-e (ezt az /etc/group fájlból lehet kinyerni).

Ellenőrizze azt is, hogy létezik-e az a fájl, ami kimeneti fájlnévként meg lett adva, és ha igen, akkor arról készítsen egy biztonsági másolatot <fajlnev>_backup néven, és a kimenettel az eredeti fájlt írja felül.


A kimeneti fájlba kerüljön bele az összes felhasználó neve, aki annak a csoportnak a tagja (ezt egyrészt a /etc/group fájl 4. oszlopából lehet kiszedni, és másrészt még az /etc/passwd fájlt is át kell nézni, hogy ott van-e valakinek az adott csoport azonosítószáma megadva azon fájl negyedik oszlopában).


2014. okt. 14. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez fájlokat birizgálni:

[link]

2014. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
teljes mértékben nem értem :D
2014. okt. 14. 12:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Pedig angolul van. Hogy akarsz IT-vel foglalkozni angol nyelvismeret teljes hiányával?
2014. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tengor ***** válasza:
100%
Mennyi a honorárium?
2014. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igazad van... de magát a shell scriptet nem értem ... egyáltalán... kiráz a hideg tőle
2014. okt. 14. 12:42
 6/17 anonim ***** válasza:
Pedig nem nagy dolog. Megfelelő díjazásért megírom neked.
2014. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát most én mit tudnék adni neked?:D nem sok mindent :S
2014. okt. 14. 12:47
 8/17 A kérdező kommentje:
igazából csak jóindulatodtól függ :( légyszives...
2014. okt. 14. 12:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Gondoljuk végig:

A ZH-n nem leszünk ott. Pont azzal tanulnál, gyakorolnál a ZH-ra, ha megcsinálnád a házit. Ha nem érted, tegyél fel konkrét kérdést, miután átnézed az órán tanultakat és nem leltél választ. Ha nem érted és nem is akarod érteni, akkor viszont teljesen értelmetlen megcsináltatni velünk és pazarolni az időnket, és teljesen értelmetlen arra a képzésre járnod és pazarolni az idődet, hiszen meg fogsz bukni.


Szóval:

Mi az, amit nem értesz?


"Bevezetés a shell scriptek csodálatos világába":

[link]


Magyar nyelvű és innen elég sok mindent megtanulhatsz.

2014. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Természetesen az egészet... egyáltalán nem értem ... a tanár életképtelenül magyaráz... és a programozás sem a szívem csücske... de sajnos ezt muszáj tanulnom.. egyébként rendszergazda szakon vagyok tehát nem létkérdés..
2014. okt. 14. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!