Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan kell egy tömböt...

Klord kérdése:

C#-ban hogyan kell egy tömböt úgy deklarálni, hogy nincs megadva az elemszáma, illetve azt hogy 0 végjelre fejezze be a beolvasást?

Figyelt kérdés

Most kezdtük el a tömböket de már olyan feladatot kaptunk hogy nincs elemszám megadva szóval úgy már kapásból nem tudom hogy kell deklarálni a tömböt, illetve a beolvasást hogy kell úgy megoldani hogy 0 végjelre lépjen ki ne olvasson be többet ,vagy valamilyen feltétel nem teljesülése esetében ne folytassa a beolvasást?

Előre köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 15. 16:13
 1/5 uno20001 ***** válasza:

[link]


Beolvasáshoz:

while(mostbeolvasott != 0){

//...

}

2014. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm megpróbálom így.
2014. okt. 15. 20:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát így sem akar sikerülni, de úgy emlékszem hogy azt mondták hogy tömböt elöltesztelős ciklussal nem is lehet csak for vagy do-while. De akárhogy próbálom egyik megoldással sem akar menni a kilépés még hagyján mert kilép 0-ra de nem úgy tölti fel a tömböt ahogy kellene néha csak minden második kerül bele vagy hasonlók, összegezni se akar stb :( :S
2014. okt. 15. 21:11
 4/5 uno20001 ***** válasza:
Mutass kódot!
2014. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
bocs hogy nem válaszoltam, közbe megoldódott mert bár nem előltesztelősbe, hanem hátul tesztelősbe írtam, és a hiba az volt hogy T[i]-re néztem amikor a ciklusba növeltem i-érték így t[i-1]-re kellett volna a feltételt néznem
2014. okt. 18. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!