Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érdemes manapság tanulni?

Mit érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés

Igazabol programozassal akarok foglalkozni, vagy olyan fele-fele hardver es szoftver, mint egy rendszergazda kb. Szoval mit erdemes ehhez tanulni?

Csak programzoi szakon nem tanitananak hardvert, de hardveren sem programozast.


Plusz annyi nyelv van... es ne mondja senki, hogy egyet megtanulsz onnantol megy minden , mert Java utan C++...



2014. okt. 23. 12:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha sikeres akarsz lenni(ami a saját olvasatodban úgy nézem azt jelenti, hogy sok pénzt akarsz keresni), akkor minek akarsz gépet szerelni, vagy olyan dolgokkal foglalkozni, amikkel a legutolsó rendszergazda is megbirkózik?

Minden normális helyen hazaküldik a programozót, ha gáz van a gépével, és behívják a rendszergazdát - nem azért, mert nem tudja megcsinálni, a gépszerelés konkrétan borzasztóan egyszerű dolog, 17-18 éves koromra már egyáltalán nem kellett segítséget kérnem, akármilyen baj volt(akár szoftveres, akár hardveres), ehhez nem kell szakiskolát végezni. Ha nem nyílik a mélygarázs, akkor nem a vezérigazgatót küldik megszerelni.


Szvsz egyik területen sincs esélyed ezzel a hozzáállással, a programozás rengeteg kitartást igényel, ami nem lesz meg, ha csak az lebeg a szemed előtt, hogy mennyit fogsz vele keresni - 18-20 éves korban is lehet vele keresni, ha 14 évesen nekiálltál tanulni, az első néhány évben kivétel nélkül mindenki csak szemetet gyárt, szemétért pedig nem fognak előbb felvenni, mint azt, aki ért is ahhoz amit csinál.

2014. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
utolso, te szerintem az altalanositas tengereben uszol. Ki mondta, hogy csak utolso senkihaziak rendszergazdaskodni? Ha fonok leszek en akkor is szerelek gepet, a sajatomat legalabbis. Es mi ez a hulyeseg, hogy 14 evesen? omg... Akar holnap is nekiallhatna egy csoves a hajlektalanszallon, lehet egy ev mulva tobbre menne, mint aki most 20 es 14 evesen kezdte
2014. okt. 24. 20:52
 13/14 anonim válasza:

Nem az én válaszom volt, de azt hiszem, hogy értem:

Az átlagos rendszergazdasághoz kevesebb, gyorsabban elsajátítható tudásra van szükség, mint az átlagos programozósághoz.

Mivel ez utóbbi nagyobb erőforrás befektetést igényel (okosabb ember, több tanulás), ugyanakkor a kereslet is nagyobb rá, több pénzt fognak fizetni. Sokkal. És itt nagyságrendi különbségre gondolj.

Természetesen vannak speciális esetek. Egy nagyvállalatnál dolgozó, hálózati biztonság területén is jártas rendszergazda tudása, és így fizetése is magasabb lesz, mint a sarki Weblapdizájn bt. PHP-t reszelgető, CM-et testreszabó webprogramozójának.


Egyébként szinte mindegy, mit csinálsz. Legyen olyan, amit szeretsz, mert azzal szívesen töltesz időt. Azt könnyen tanulod, jól tudsz benne specializálódni. Minél mélyebb a tudásod egy-egy részterületen, annál nagyobb az esélyed, hogy téged válasszanak, és többet is fizessenek.

2014. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

hat. Szeretem a programozast, de neha a tanulasa feler egy analis eroszakolassal :D Dr amikor mar tudom, es magamtol csinalok vele dolgokat, akkor mar fulig er a szam :D


Szoval ha programozasrol van szo, akkor inkabb mindig a vegcel jar az eszemben, a jatek pl amit majd csinalok

2014. nov. 4. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!