Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan írjak olyan...

C#-ban hogyan írjak olyan programot, mint a kalandjátékok?

Figyelt kérdés
Csak valami egyszerűre gondoltam, mert nem tudom megírni, valami nem jó... arra gondoltam, hogy indul a sztori, és a végén az lenne, hogyha balra fordulsz nyomj 1-es gombot, ha jobra fordulsz nyomj 2-es gombot. Próbálkoztam az if-el, de valamiért aláhúzza a betűt a számot stb amit írok, szóval ha valaki egyszerűen letudná írni nekem megköszönném, hogy hogy írjam meg pl. Előre is köszönöm!

2014. okt. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert szintaktikailag helytelen dolgot írtál le. Az if-es szerkezet így néz ki:

Szigorúan ki kell tenni az if kulcsszót, ezt követi zárójelben egy bool típusú kifejezés, és ezt követi vagy egy utasítás, vagy egy utasításblokk, vagy egy újabb vezérlési szerkezet. Ezt követheti egy else kulcsszó, amit vagy egy utasítás, vagy egy utasításblokk, vagy egy újabb vezérlési szerkezet követ.

2014. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű sablont nem tudnák nekem írni? Mert így nem értem igazán... dfe ha leírod, hogy pl

console.writeLine("dfdfdfd");

a=console.readline(");

if ........... ahogy kell, felfognám logikailag.

2014. okt. 24. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintaktika wikin is fent van:

[link]

2014. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már minden ilyet megnéztem... Csak egy egyszerű sablon kéne... ha a sablont megírja valaki felfognám logikailag hogy kell megírni, és kitölteném a tartalmát. Szóval tudnál segíteni? egyszerű a program... Csak nem értem pontosan, hogyan csináljam meg... pl "mész az utcán, ha jobra fordulsz nyomd meg az 1-es gombot, ha balra akkor nyomd meg a 2-es gombot") ha 1-est nyomsz máshogy folytatódik a történet, mintha 2-est nyomsz.... Egyszerű program, és ebből kéne olyan 2 oldalt írnom, mint a régi kalandjátékoknál... csak egy sablont szeretnék, nem wikipédia meg google linkeket, azt én is tudok keresni, és kerestem is. Nekem segítség kellene, nem linkek.
2014. okt. 24. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8, de hogy ebből te nem fogsz semmit sem tanulni, az biztos.


if (bool típusú kifejezés) utasítás; [else utasítás;]

if (bool típusú kifejezés) { /*...*/ }; [else { /*...*/ };]

if (bool típusú kifejezés) if/switch/while/for/foreach/do..while ... [else if/switch/while/for/foreach/do..while ...]


Az a szögletes zárójel azt jelenti, hogy ami benne áll, azt nem kötelező kiírni.

2014. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[else { /*...*/ };]

Bocs, az a pontosvessző nagyon nem kell oda.

2014. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked nem segítség kellene, hanem valami más elfoglaltság inkább.
2014. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:D :D :D
2016. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!