Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik nálam a...

Amanda88 kérdése:

Miért nem működik nálam a Code::Blocks?

Figyelt kérdés

Most telepítettem a Code::Blocks-ot, eddig Visual Studio-t használtam. Nem sikerül új projectet létrehozni, azt írja ki, h írásvédett és nem tudja elemnteni (már létrehozásnál).


Ezenkívül az is érdekelne, hogy honnan lehet letölteni kiegészítést Code::Blocks-hoz, hogy a C++11 nyelvi elemeket is tartalmazza?

Ezt már végigcsináltam:


Go to Toolbar -> Settings -> Compiler

In the "Selected compiler" drop-down menu, make sure "GNU GCC Compiler" is selected

Below that, select the "compiler settings" tab and then the "compiler flags" tab underneath

In the list below, make sure the box for "Have g++ follow the C++11 ISO C++ language standard [-std=c++11]" is checked

Click OK to save


Kiírta, h Environment Error: Can't find compiler executable in your configured search path's for GNU GCC compiler.



2014. okt. 26. 22:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem a leírásból, h Win XP-m van, most is fennvan a Visual Studio 2010 (gondolom nem vesznek össze) és ezt a Code::Blocks-ot telepítettem:


Download the binary release/ The codeblocks-13.12mingw-setup-TDM-GCC-481.exe file includes the TDM-GCC compiler, version 4.8.1, 32 bit.

2014. okt. 26. 22:09
 2/9 uno20001 ***** válasza:

"Kiírta, h Environment Error: Can't find compiler executable in your configured search path's for GNU GCC compiler."

Nem találja a GCC-t. Biztos a MinGW-s verziót töltötted le? A codeblocks mappájában (ami a Program Files mappában van) van MinGW nevű mappa?

2014. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
Ja, valószínűleg a szokásos, hogy a kisebb fájt töltötted le, amelyikben nincs benne a fordító.
2014. okt. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azt rontottad el amit 10 próbálkozóból 9 elkúr. Leszedtél egy IDE-t és nem töltöttél hozzá fordítót.

Itt megteheted: [link]

2014. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most nincs időm annyira utánaolvasni...gyorsan kéne. Pár google találatot megnéztem (download gcc compiler), nem sikerült letölthetőt találni :( Itt sem: [link]


Valaki tuda küldeni egy linket?

2014. okt. 27. 20:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, a Codeblocks mappájában van MinGW nevű mappa...
2014. okt. 27. 20:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az is jó lenne, ha ezt uninstallálom és valaki küld egy olyan linket, ami tuti jó (fordító + IDE) és elég új ahhoz, h C++11 nyelvi elemeket is tartalmazza
2014. okt. 27. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:

"Pár google találatot megnéztem (download gcc compiler), nem sikerült letölthetőt találni :( Itt sem: [link]

Akkor a programozás nem neked való hobbi.

2014. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

> honnan lehet letölteni kiegészítést Code::Blocks-hoz


Sehonnan. A fordító tudja támogatni a szabványt az IDE esetleg segít színezni a kódot annak megfelelően.


A mingw oldalról pedig letölthető ami kel neked. De várj had segítsek neked, megelőlegezem a "Download"-ra való kattintást az oldalon és bemásolom a URL-t:


[link]

2014. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!