Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Videójátékprogramozáshoz,...

Me Gusta vagyok kérdése:

Videójátékprogramozáshoz, milyen nyelv szükséges? Illetve milyen sorrendbe? Kezdő vagyok

Figyelt kérdés
Szóval, kezdő vagyok programozás terén, ezért is szeretnék tanácsokat. Tudom lehet, hogy itt az oldalon is volt már, ilyen kérdés, de, ha valaki ért hozzá az leírná pontosan.
2014. nov. 11. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szépen sorjában így lenne illő haladnod:


- Mi az a programozás, mire jó, miért jöttek létre a számítógépek?

- Tanulsz egy kis algoritmizálást, hogy pszeudokódban hogyan lehet megírni egyszerűbb programokat, megtanulsz egy-két vezérlési szerkezetet (ez ahhoz kell, hogy segítse a programozói gondolkodás kialakulását)

- Elsajátítod az egyszerűbb adatszerkezetek elvi működését (tömb, láncolt lista, verem, sor, hash tábla stb.)

- Választasz egy programozási nyelvet

- Hello World

- Kifejezések, utasítások

- Változók

- Egyszerű beolvasás konzolról

- Vezérlési szerkezetek

- Előre megírt függvények használata


Most tartunk ott, hogy meg tudsz írni egy "gondoltam egy számot, találd ki" játékot


- Függvények, eljárások írása

- Karakter/stringkezelés

- Fájlkezelés (szöveges és bináris)


Már meg tudsz írni egy Legyen Ön is Milliomost konzolosan


- OOP alapelvek megismerése

- Eseményvezérelt programozás, egyszerű ablakos szoftverek készítése

- XML, JSON állományok létrehozása és feldolgozása

- Egy RDBMS rendszer megismerése (pl. MySQL, Microsoft SQL Server, Oracle...)

- Több szálon futó programok, párhuzamosítás

- Hálózati alapismeretek elsajátítása, főleg TCP és UDP

- Hálózaton kommunikáló programok írása


Már mehet a felhasználóbarát ablakos kvízjáték hálózaton multiplayerben


- Matematikai ismeretek elsajátítása, vektorok, mátrixok, koordinátageometria, koordinátatranszformációk mátrixokkal

- Számítógépi grafikai ismeretek, hogyan rajzol ki a gép egy pontot, vonalat, görbét, Window to Viewport transzformáció, 3D-s objektum leképezése 2D síkra, stb.

- DirectX vagy OpenGL közül választasz egyet

- Megpróbálod alkalmazni a grafikai ismereteidet

- Felhasználói interakció kezelése

- Textúrázás


És, már mehet a már immáron grafikus kártyát kihasználó multiplayer Pong vagy valami platformjáték


- Egyszerűbb 3D-s objektumok rajzolása, animálása

- Összetettebb 3D-s világ létrehozása

- Megpróbálsz megírni egy egyszerűbb grafikus motort (hogy lásd a lelki világát mondjuk a CryEngine-nek)


És már meg tudsz írni elméletben egy WoW-ot (csak épp egyedül kevés vagy hozzá).


Ha a játékban ellenséget is akarsz magadnak, nézz utána a mesterséges intelligenciának és a lépésajánló/megoldáskereső algoritmusoknak.

2014. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, akkor ne játékokat akarj írni. Kezdjed az alapoknál!
2014. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"de, ha valaki ért hozzá az leírná pontosan"


Nem értem, mindig mindenki erre vadászik, de ilyen nincsen.

2014. nov. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Saját engine t akarsz? Akkor c++. Kész engine t akarsz használni? Nézd meg, hogy milyen nyelvet\nyelveket támogat.


Az ismertebb engine ek ezeket használják

Unreal4 - c++ / blueprint(ez egy grafikus felületű tool, tulajdonképpen egy game maker)

Unity3d - c#\boo\unityscript(szintaxisában nagyon hasonló a javascripthez, szokták így is hívni - de nem az)

CryEngine - lua


Cryeninge t csak akkor érdemes választani, ha fps t akarsz csinálni, minden másra sokkal alkalmasabb a másik kettő. Mobilra pedig unity a legjobb választás(meg úgy általában véve a cross platform fejlesztésre, minden szarra tudsz buildelni).

2014. nov. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pontosan úgy értem, hogy egy kezdő, az elejétől, hogyan kezdjen hozzá, mert értse is,és ne egyből a közepének áljon neki.
2014. nov. 12. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!