Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » [Visual C# 2010 Express]Consol...

AWP HunteR kérdése:

[Visual C# 2010 Express]Console-ban hogyan lehet betűtípust váltani, betűméretet állítani?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy vannak-é olyan utasítások amivel megváltoztathatom a betűméretet és a betűtípust.

Az ablaknál én is be bírom állítani ezeket,szóval azt ne írjátok.



#Visual C# #Visual C# 2010 Express
2014. nov. 14. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, de Google mit mond?

Na meg aztán az is felmerül bennem, hogy mi a fenének...

2014. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Erre nincs is szükség. Amikor te konzolról olvasol be adatokat, vagy konzolra íratsz ki, a háttérben te valójában te 3 fájlt írsz/olvasol:

- A standard inputról olvasol be adatokat

- A standard outputra írsz ki adatokat

- A standard errorra írod ki a hibákat (legalábbis ide kéne)


Ez olyan, mintha 3 txt fájl lenne. Abban sem tudod a szöveget formázni (és ezalatt nem azt értem, hogy átállítod a Jegyzettömbben a betűtípust, a cmd.exe is tud ilyet).


Ja, mellesleg ezek átirányíthatók. Ha mondjuk a programod kimenetét a konzol helyett fájlba akarod írni, akkor a parancssorban így indítod el a programodat:

demo.exe > output.txt


Ha pedig az általad beírt adatokat fájlból akarod beolvasni:

demo.exe < input.txt


Ilyenkor a standard in/output nem a konzol lesz, hanem a fájl.

2014. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szöveg színt és háttérszínt könnyen válthatsz a Console BackgroundColor és Foregroundcolor attribútumával.

[link]


Betűtípus, betűméret váltáshoz talán ez alapján elindulhasz (én nem próbáltam ki.)

[link]

2014. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 3.kommentelőnek köszönöm az értékelhető választ csak azt szeretném tudni ,hogy melyik using sorra lenne szükségem a betűméretállitagtáshoz,mert a ConsoleHelper-t és a SystemIcons-t aláhúzza és az írja hogy ebben a contextben nem létezik tehát using sor kéne,csak melyik?
2014. nov. 15. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Használd már a Google-t te szerencsétlen...
2014. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az 5-ös kommentelőt elküldeném a qurva annyába

lófaszt se segíts csak pampogja hogy gugli

2014. nov. 18. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

A ConsoleHelper osztályt a cikk írója készítette, töltsd le a zippet ott a cikk végén, és add hozzá a ConsoleHelper osztályt a projektedhez.

Ez az osztályt a szerző a ConsoleExtender nevű névtérbe tette (de átnevezhető, ha nem tetszik), tehát ahol használni akarod a ConsoleHelpert, ott kell használnod ezt a névteret, így:

"using ConsoleExtender;"


A használatához:

ConsoleHelper.SetConsoleFont(n); //ahol n (az én gépemen) 0-9 ig egy egész szám


U.i:

A SystemIconos rész nekem nem ment, hiányolt valami System.Drawing-ot, azt a részt kitöröltem az osztályból :)

És még valami, ne vesszetek össze! :)

2014. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!

Ez idáig mind szép és jó csak ebből a sok cuccból én még mindig nem tom melyikkel váltogatom a betűtípust,meg a méretet,úgyhogy ha még ezt leírnád megköszönném.

2014. nov. 23. 17:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Bepakolni a classt meg hatástalanítani a drawing-ot sikerült csak hogyan tovább?
2014. nov. 23. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!