Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszerű kockadobálós játékot...

Egyszerű kockadobálós játékot kéne írjak pascalban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Hatan játszanak. Mindenkinek van egy válaszott száma és 3Ft-ja. Minden dobásnál betesz mindenki 1-1Ft-ot a bankba és akinek a számát dobják az kapja a bank tartalmát. ha valakinek elfogy a pénze az kiesett. Addig megy a program ameddig egy győztes lesz. ha valaki olyannak húzzák a számát aki már kiesett akkor természetesen újra kell dobni. A program írja ki a dobások során a játékosok "vagyonát" is.

2014. nov. 27. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki az az állat aki még pascalt tanít?
2014. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnos még egyetemeken is ezt oktatják :/


random szám generálásáig eljutottam maga program veleje nem áll össze valahogy

2014. nov. 27. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset foglalkoztam pascallal biztos van aki itt jobban tudna segíteni, én valahogy úgy indulnék el, hogy ugyebár mivel ez egy játék, így kell lennie egy főciklusnak valami while, ami addig tart amíg ki nem lépsz a programból.

Aztán ebbe beleraknám a kör struktúráját, ami valami waitforkeypress vagy hasonlóval felfüggeszti a program futását amíg nem nyomsz valami gombot.

Nem tudom pascalban van egy struct, gondolom nincs, akkor három dimenziós tömbben el kéne tárolni a hat játékost, a válaszott számukat és a jelenlegi pénzüket.


És persze az elejét egy szimpla metódussal megoldani, hogy kérje be mind a hat játékstól, hogy melyik számot választja.


A többi logikát pedig a főcikluson belül megoldani.


Valami ilyesmi de kódot ne várj mert még ha akarnék se tudnék adni.

2014. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is csak logikában segítenék, a #3-ashoz hasonló okokból.


Szerintem a választott szám egyszerűen a sorszámuk. Persze, ha a Pascalban is 0-tól indexeljük a tömböket, akkor 0-1, 1-2, ..., 5-6.


Ezért én csak eyg 6 elemű, egész számokat tartalmazó tömböt használnék. Ebben lenne a 6 játékos vagyona, ezért {3, 3, 3, 3, 3, 3} tömbként kéne inicializálni.


Kell még egy egész változó, amiben az aktuális bank lesz minden körben.

Illetve még egy a dobott számnak.


Utána jöhet a ciklus.

1. Feltétel: a tömb egyik eleme 18 (6*3 ugye)

(t[0] == 18 vagy t[1] == 18 vagy...)


2. Mag:

Fontos a sorrend!

a) Egy ciklusban generálni kell egy számot (dobás).

Feltétele: a dobott számnak megfelelő játékos vagyona nem nulla (a játékos sorszáma = dobott szám - 1, ha 0-tól indexeljük a tömböt!)

Mag: random számot generálunk (dobott szám)


b) Ki kell számolni a bankot és az átmeneti vagyonokat.

Először beállítod 0-ra a bankot.

Majd egy ciklussal bejárod a tömböt, és ahol nem 0-van, ott:

- eggyel növeled a bankot

- eggyel csökkented az aktuális játékos vagyonát


c) Növelni kell a bankban lévő összeggel a forduló győztesének vagyonát.


d) Ki kell írni a vagyonokat (egy újabb ciklussal)



-----

Ha nem jó ez a "sorszám = választott szám" megközelítés, szólj nyugodtan. Az egy kicsit megbonyolítja a dolgokat, de megoldható.

2014. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! ebből már el lehet indulni :)
2014. nov. 27. 16:48
 6/8 SimkoL ***** válasza:
Írtam egy rövidkét: [link] van benne számválasztási lehetőség hibakezeléssel, halmaz, rekord... remélem érthető. Nem ide raktam, hogy ne essen szét :)
2014. nov. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

=off=

Delphi-t még keresik a piacon. Ennek az alapja a pascal.

De valószínű az tanítja, akit köteleznek a tanításra, és ehhez ért.

=on=

2014. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

off


A Delphi egy holt nyelv, mivel maximum a már jelenleg megírt és nem lecserélt programok hegesztésére kereshetnek ilyen embert ergo folyamatosan szűkül a piaca, tehár nem(!) piacképes, és nem piacképest tudást egyetemen oktatni teljes pocsékolás.


on

2014. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!