Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Magyarországon digitálisan...

A Magyarországon digitálisan sugárzott TV adók milyen algoritmussal vannak kódolva? Vagy, hogy lehetséges dekódolni?

Figyelt kérdés
A Magyarországon digitálisan sugárzott TV adók nagy része kódolva van. Hallottam valakitől régebben, hogy meg lehetett oldani, hogy dekódolták a csatornákat egy kis PIC-be írt algoritmussal. Persze nem azért, hogy nézzem az HBO-t vagy ilyesmi, vagy kereskedni vele, ha jól tudom a számítástechnikai, elektronikai tudás még nem bűn Magyarországon. Csak tudni szeretném semmi több.
2014. nov. 30. 17:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég változó. Egy régi, primitív algoritmus abból állt, hogy sorokraoszlopokra bontották a sugárzott képet, majd ezeke a sorokat/oszlopokat összekeverték. Egy helyesen megírt algoritmus segítségével vissza lehetett állítani, pontosabban kiszámítani az eredeti sorrendet, ezt követően már csak "vissza kellett kutyulni", és nézhető is volt.


Ennél persze ma már jóval bonyolultabb megoldások vannak, bár konkrétumot nem tudok, mert nemigen foglalkoztam a témával.


OFF: A végtelenített telefonkártya szerintem sokkal érdekesebb témakör (meg óriási blamázs) volt. Azokban is PIC van, ráadásul akadt köztük újraírható darab... :)

2014. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!