Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben lenne egyszerű megírni...

Miben lenne egyszerű megírni olyan programot amely csak annyit tesz, hogy inditása után x percenként hangjelzést ad?

Figyelt kérdés

Elindítom a programot, bizonyos perc eltelte után jelez, aztán megint jelez ha eltelt a megadott idő, mindaddig, amíg ki nem lépek belőle...

Pascal-ban próbáltam megírni, de úgy tűnik hogy a sound eljárásnak végleg vége van, nem hajlandó normálisan működni, vagy nagyon elszúrtam valamit...

A programban nem a gettime-vel akartam az időt lekérni, hanem hogy "mérje magától", úgy gondoltam hogy a delay(1000) egy másodperces szüneteket tart...


uses crt;

var

i:word;

ch:char;

begin

i:=0;

repeat

delay(1000);

if keypressed then ch:=readkey;

inc(i);

writeln(i);

if i=1800 then

begin

sound(1000);

delay(1000);

sound(250);

delay(8000);

i:=0;

end;

until ch='A';

end.

Más programozási nyelvben egyszerűbb lenne a megoldás? Ott remélhetőleg normálisan működne a sound eljárás is.



2014. dec. 5. 09:17
 1/5 Tengor ***** válasza:

C#-ban elég könnyen lehet szolgáltatást írni, ami fut a háttérben és csinál valamit.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy erre még senki nem készített programot. Szóval mielőtt elkezdesz őrülten programozni nézz szét!

2014. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármiben.
2014. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megírná valaki? Ezért a pár sorért nem akarok egy nyelvet megtanulni. :-)
2014. dec. 5. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2014. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Letölteni mondjuk nem nagyon sikerült nekem se, mert a Winfos letiltotta. :)
2014. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!