Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet programmal...

D.Olivér kérdése:

Hogyan lehet programmal emberi cselekvéseket szimulálni?

Figyelt kérdés
Egy programot szeretnék írni, (esetleg letölteni) ami pl.: megnyitja a böngészőt, rákeres egy oldalra, lement róla bizonyos adatokat, stb. Hogyan kellene nekilátnom?

#programozás #keresőpók
2014. dec. 19. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mihez értesz, de ha van bármilyen programozási ismereted, a dolog algoritmikája mindenhol ugyanaz, csak meg kell írni. Ilyet neten sehol se fogsz találni. Nem tudom milyen szinten akarod ezt csinálni, de pl php-ban megírni egy olyat, amire én gondolok, hogy te gondolsz, nagyjából 10 sorba elfér, de lehet sokat mondtam.


Először is:

- meghatározod a keresett oldalt

- meghatározott a keresendő tartalmat

- kiíratod fájlba


Röviden ennyi.

2014. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mellesleg így működnek a különböző letöltő programok is. Én is írtam már egy ilyet RTL Klub videók letöltéséhez.


Annál az a cél, hogy kideríted milyen séma alapján dolgozik a lejátszó, programozási nyelv segítségével behatárolod a videó hivatkozását és már töltődik is.

2014. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor tehát tanuljak php-t?
2014. dec. 19. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem azért mondtam. Én ahhoz értek, azzal megtudom csinálni. De ilyet bármilyen programozási nyelvvel meglehet valósítani. Ezért mondtam, hogy ha megvan az algoritmus, onnantól már csak programnyelv függő a kódolása.


A php webnyelv, de ezen kívül még számtalan olyan van, amit elsősorban nem (csak) webprogramozásra fejlesztettek. (python, java, c/c++, c#, stb.)

2014. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Neked a fenti célra egy web crawler kell, de ha full-blown megoldás kell a user szimulálására, akkor a Selenium WebDriverre, vagy valamely azzal egyenértékű automation toolra lesz szükséged.


Tanulhatsz PHP-t is, mindig jól jön (úgyhogy ajánlom is, hogy legalább alapszinten ismerd), de technikai szempontból a Java vagy a C# jobb választás. Ha hobbi weboldal elkészítésén is töröd fejed, oda viszont ezek nem jók, mivel nincs használható ingyenes tárhely hozzájuk; oda PHP kell.


A következők alapján javaslom a döntés meghozatalát:

- Windows irányba mozdulnál? C#

- Multiplatform alkalmazások felé mennél? Java

- Android érdekelne? Java

- Kis- és közepes weboldalakat szeretnél készíteni? PHP

- Nagy webes rendszerekben gondolkozol?

a) Windows elég? C#

b) Nem elég? Java (Java EE)


Léteznek persze még egyéb nyelvek is dögivel (C, C++, Python, stb.), mind-mind a maguk előnyeivel és hátrányaival.


Ha kell, az alapozásban szívesen segítek, ahogy időm engedi...

2014. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5. válaszoló a három kulcskifejezést, ez volt az amit igazából kerestem, csak nem tudtam jól megfogalmazni. Am. C#-ot tanulok pár éve.
2014. dec. 20. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A windows API-val kommunikáló, univerzális Python programoz írhatsz, ha használod a a win32api és win32gui modulokat.


Pl. egérkattintás, kurzor küldése x és y koordinátába, billentyű leütés... speciális utasítások.. stb.

2014. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!