Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A "à", "è",...

A "à", "è", "ò" és "ù" karaktereknek mi az ASCII kódjuk? - Ezek az olasz karakterek nincsennek meg a Magyar billentyűzeten.

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2014. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért azt jó tudni, hogy ezek a betűk már nem az ASCII részei, ezért 7 bittel már nem átvihetők, egy egész bájt kell hozzá, mind a 8 bitet felhasználja. Az előttem válaszoló aki linkelt annak igaza van, de azért leírom, hogy ott az ISO 8859-1-et használják ezen betűk kódolására.
2014. dec. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Zöld mancs ment.


Az „à” karakter esetében a à van megadva, de használva az ALT+224-et a "α" karakter jön elő. Akár ANGOL akár MAGYAR billentyűkiosztás esetén.


A linket én is megtaláltam korábban, de a leközölt billentyűkombók nem stimmelnek. Tudjátok, miért? - Mit csinálok rosszul?

2014. dec. 21. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!