Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ismertek ilyen magántanárt?

Ismertek ilyen magántanárt?

Figyelt kérdés
Van egy Programozós feladat, amit képtelen vagyok egyedül megcsinálni és ennek a megoldásához kellene segítség 1-2 óra elejéig. Nem is kéne feltétlen személyesen találkozni elég lenne, ha megérteném, mit hogyan.

2014. dec. 21. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a feladat? Milyen nyelv?
2014. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Adott több szám pár és köztük látatlanba összekötött vonalak metszéspontjait kéne megszámolni merge sorttal.

Pl.: bemenet

(1,5)

(2,6)

(9,1)

Kimenet:2

2014. dec. 21. 22:06
 3/7 A kérdező kommentje:
C++ ban
2014. dec. 21. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mesélj még a feladatról, mert én speciel nem értem.


Az említett 3 számpár "között" hogyan húzzuk a vonalakat? Hogy jött ki eredménynek a 2?


Mert ha ezek koordinátapárok, akkor a rájuk fektetett 3 egyenes metszéspontjai pont ők, hárman.

2014. dec. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Ne privátozzunk, más is segíthet :)


Kérdező írta:

"Tényleg nem egyértelmű amit írtam, az első szám az mondjuk egy épület emeleteit jelöli a második szám meg egy második épület emeleteit jelöli, egy számpár az egyik ilyen emeletről a másik emelettel összekötött vonalat jelzi, és ebből több van, és az ilyen vonalak kereszteződését kell megszámolni."


A feladat linkjét ha megoszthatod publikusan, tedd meg, ezt nem nekem tisztem eldönteni.


--


Nem tudom mi a megoldás, egyelőre csak annyi tippem van, hogy a cserék száma kapcsán jön képbe a rendezés. Illetve, hogy a második számoszlopon ha végigmegyünk, az inverziók száma pont 2. Kéne esetleg próbálgatni papíron, más számpárokkal is, mennyire jó a tipp. :)

2014. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"egy számpár az egyik ilyen emeletről a másik emelettel összekötött vonalat jelzi, és ebből több van, és az ilyen vonalak kereszteződését kell megszámolni."



Én nem értem, hogy jön a feladatba a merge sort.


Első ránézésre a következő a megoldás:


1. minden szám párt összepárosítasz, minden másikkal természetesen csak egyszer.

pl (1, 5) ; (9, 1), a fordítottja (9, 1) ; (1, 5) nem kell. (vagy osztanod kell az eredményt 2-vel)


2. megszámolod azokat a számpár párokat ((x1, y1) ; (x2, y2)) amire igaz a következő:

(x1-x2)*(y1-y2) < 0


Magyarázat:

- azokat a párokat keressük, ahol x1>x2 és y1<y2, vagy fordítva; ez azt jelenti, a megfelelő kordináták különbsége különböző előjelű lesz; vagyis a szorzatuk negatív.

2014. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ez az egyszerűbb, de lassabb megoldás. Így még én is megtudnám oldani, de nem így kell. Mindegy ma délután nekiállok és meglátom mi lesz.
2014. dec. 23. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!