Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-ban "tömbök tömbjjét"...

Pascal-ban "tömbök tömbjjét" miként lehet létrehozni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amikor egy tömb eleme egy másik tömbnek az eleme, egyáltalán létezik ilyen adatszerkezet és ha igen Pascal-ban miként lehet ezt megvalósítani?

Egydimenziós tömb és mátrix esetén is érdekelne a megoldás.

Erre gondolok:

tomb:array[0..10] of word;

matrix:array[0..10,0..10] of word;

Ezeket miként lehet átalakítani "tömbök tömbje" típusra?



2014. dec. 28. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tippelés..

valtozo:array[0..10] of array[0..10] of word;


ha ez működik, akkor lesz egy valtozo nevű tömböd, melynek mind a 10 eleme egy-egy 10 tagú tömb..

Nem tudom, működik -e, nem próbáltam.

2014. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, működik. Nem tudom, magamtól miért nem jutott eszembe ez az egyszerű megoldás :D
2014. dec. 28. 16:16
 3/8 SimkoL ***** válasza:

De akár így is:


type tomb = array [0..9] of word;

var valtozo : array [0..9] of tomb;

vagy akár dinamikusan: valtozo : array of array of word; és utána SetLength(valtozo, újméret, újméret).

De ha elárulod mire kell biztosan találunk esetleg még mást is.


#1: Ez 10 elemű tömb: [0..9].

2014. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Vagy esetleg tipusként definiálod : Type Sor = array [1..10] of word ;


Var Adat : Sor ;

Tomb : Sor ;

Matrix : array [1..10] of Sor ;


Ha tipusként van definiálva akkor az adat csere, adatátadás vagy adatnullázás egyszerübb (Nem minden forditó szereti, a Free pascalé igen) :


For I:=1 to 10 do begin ; Adat[I]:=0;End ;

Tomb:=Adat;

For I:=1 to 10 do begin ;Matrix[I]:=Adat;End ;


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha egydimenziós "tömbök tömbje" tömböt használok, az gyorsabb lehet, mintha mátrixot használnék, vagy nincsenek ilyen irányú tapasztalatok? Tömb elemek cserélgetése, rendezés...

2014. dec. 28. 19:15
 6/8 SimkoL ***** válasza:
Áruld el mit akarsz, sokféle lehetőség létezik még a 'mezei' tömbökön kívül.
2014. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendezési algoritmusok gyorsasága érdekelne csak, hogy ezeket egydimenziós tömbbel gyorsabbá lehetne -e tenni mintha kétdimenziósban van definiálva a atömb. (nem tudom melyiket hogy tárolja a memóriában)
2014. dec. 29. 06:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem hogy feleslgs volt reménykedni, mert mindkettőt ugyanúgy tárolja a lefordított binárisban (definiáltam egy nagy elemszámmal rendelkező mátrixot az egyik programban és egy ilyen "tömbök tömbje" változót a másikban, a binárist összehasonlítva nem volt eltérés tehát értelmeteln volt bármiféle sebességnövekedést várni.
2014. dec. 30. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!