Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java - Hogy tudom lekérdezni...

Java - Hogy tudom lekérdezni egy parancsikon x és y koordinátáját az asztalon ha ismerem az elérési útvonalát? (windows)

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Google("java get desktop icon position"); -nel indítottam, Java specifikus találatot nem kaptam, viszont egy C# példát igen:


[link]


(Forrás, van még pár hasznos link talán:

[link]

)


A user32.dll-ben vannak erre való metódusok, szóval ezt a DLL-t kell behívni a játékba.

2015. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Java elsődlegesen platformfüggetlen nyelv és futási környezet, ebből kifolyólag az olyan, erősen platformspecifikus műveleteket, mint például egy ikon keresgélése, alapvetően nem támogatja, mivel a használati értékéhez képest túl nagy effort lenne a megfelelő absztrakciós réteg(ek) lefejlesztése, valamint a megírt alkalmazás is elveszítené az egyik legnagyobb előnyét, a bináris hordozhatóságot.


Az egyik, amit tehetsz, ha ilyen funkcionalitást szeretnél, az az, hogy JNI/JNA API-n keresztül hívod az előző válaszoló által is említett user32.dll FindWindowEx függvényét. Ha szépen elrejted a megoldást egy interface mögé, később talán esélyed lehet portolni Linux rendszerek alá is.


Mindazonáltal, ha ilyen, Windows-specifikus alkalmazást szeretnél írni, akkor a Java helyett inkább a C# -ot ajánlanám, amelyet - minden pejoratív felhangot nélkülözve - nyugodtan nevezhetnénk a Java mostohatestvérének is, mivel jól integrálódik a Windows környezetekbe, lévén Microsoft termék.


Félreértés ne essék, a Java egy kiváló találmány, de nem igazán arra találták ki, hogy ilyen szorosan összedrótozd egy adott operációs rendszer bizonyos tulajdonságaival.

2015. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 2. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!