Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tüntessem el a karakter...

Hogyan tüntessem el a karakterlánc végéről a szóközöket?

Figyelt kérdés

Arra már rájöttem, hogyan tüntessem el az elejéről. Bevezettem egy segédváltozót, amit egy elöltesztelő ciklusban használok, ami addig fut, amíg a karakterlánc elején vannak szóközök, és ha nincs több, akkor a segédváltozót egyenlővé teszem a ciklusváltozóval, hogy a következő ciklus már onnan kezdődjön.

A végéről viszont fogalmam sincs, hogyan kell, csak olyan ötleteim vannak, amelyeknél a karakterlánc közbenső szóközeit is eltüntetném.

Segítsetek légyszi, mert már kifogytam az ötletekből.

ANSI C nyelven programozok.

Előre is köszi.



2015. jan. 6. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beépítve nincs ilyen, én az utolsó karaktert, amit kiolvastam, talonban tartanám, és csak a következő ciklusban írnám bele a stringbe, és ha EOF-ot talál, akkor lépjen szépen ki, és az utolsó karaktert írja be, ha nem space. Ez így kicsit paraszt, de meg lehet elegánsan is csinálni, csak magyarázni nehezebb.
2015. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na most eszembe jutott egy lehetséges megoldás:


Egy j ciklusváltozóval a string végére ugrok, ugye beleértve a szóközöket is. Aztán a j-vel egyenként araszolok visszafelé, és ha szóközt talál, akkor azt kilövi, ha meg betűt, akkor leáll. Ez így jó?

2015. jan. 6. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már a j-veé a végére ugrasz, nézd meg, hogy space-e, és ha nem, akkor le van a gond róla :)
2015. jan. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szaby34 válasza:
48%

Ha nem gond az, hogy az elejéről is eltünteti a fehér karaktereket, akkor használd a String .Trim() metódusát.


[link]

2015. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szaby34 válasza:
Bocsánat, most látom, hogy ANSI C-ben szeretnéd... Mondjuk akkor nem értem, h mért van C#-nak taggelve. :)
2015. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hogy többen rátaláljanak... :D

Egy jó kulcsszó aranyat ér :D

2015. jan. 7. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!