Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék egy olyan...

Hogyan tudnék egy olyan oprendszert írni amit ha rámásolok egy pendrive-ra az bebootol és kiírja a képernyőre, hogy "Hello"?

Figyelt kérdés
milyen nyelvet kellene tanulnom hogy ez összejöjjön? 100%-ban én szeretném megírni a szükséges drivereket meg memóriakezelést gondolom ezekből áll egy ilyen "oprendszer" de adhatnátok tanácsot hol kezdjem. igazából csak a processzort merevlemezt ram-ot és a képernyőt használná. mennyire nehéz egy ilyen miből áll?
2015. jan. 23. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2015. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia ! Engem is most nagyon érdekel az operációs rendszerek működése / hogyan kell írni egy ilyet. Assemblyben kell dolgoznod és enyhén szólva baromi nehéz lesz. Az előttem lévő amit adott link ott virtuális gép van, nem tudom, hogyha rámásolod pendrive-ra is fog e működni, mindenesetre hasznos.
2015. jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
csak én nem másolgatni szeretnék de akkor az egész project assembly-vel megoldható?
2015. jan. 23. 21:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Megoldható. Valódi operációs rendszereket is írtak assemlyvel, amikor még nem volt C.
2015. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bár az a gyanúm, hogy (szinte) minden operációs rendszer tartalmaz assemlyben íródott részeket is.
2015. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még a brózerek is teli vannak asm kóddal... video codec-ekről már nem is beszélve.
2015. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
jóhogy tartalmaznak de a windows és linux is c++ nyelvel írják de akkor egy ilyen kis project megoldható csak assemblybe?
2015. jan. 23. 21:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze. ASM-ben minden megoldható, hisz a végén a C is asm lesz. Lehet kérni köztes formát is a bináris és a c között, hogy asm-ben mutassa, hogy mi lett a céből.

És ja, minden os-ben van valami kis asm mag...A példavideo egyébként, amit nemtomki linkelt nagyon jó! Ott azért tud olyan kicsi lenni, mert igazából a bios-t hívogatja meg a kiíráshoz, és nem nyúl se ramhoz, se hdd-hez, se videokártyához. Ezeket a direkt hívásokat már az os-ek is c-ben szokták összerakni, mivel asm-ben macera.

De mint mondottam volt, megoldható.

2015. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de gondolom a kerneleket csak ki kell szedni egy nyílt linux kernelből és akkor nincs vele nagy probléma nem?
2015. jan. 23. 22:22
 10/15 uno20001 ***** válasza:

Hát de. Mire személyre szabod...


Ezeket ajánlom:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!