Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python 3.4.2-ben ciklusos...

Sanya99 kérdése:

Python 3.4.2-ben ciklusos programnál azt hogy lehet megcsinálni, hogy kiírja egy lista elemeit egymás mellé ' meg, nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem egymás alá írta ki és akár hogy próbálkoztam vagy rossz volt vagy egymás alá írta ki a listaelemeket.

Maga a "program" (interpreterben) :

t2 = ['január', 'február', 'március', 'április', 'május', 'június', 'július', 'augusztus', 'szeptember', 'október', 'november', 'december']

i = 0

while i < len(t2):

print (t2[i])

i = i + 1



2015. febr. 2. 21:35
 1/8 A kérdező kommentje:

*: while i < len(t2):

print (t2[i])

i = i + 1

2015. febr. 2. 21:37
 2/8 A kérdező kommentje:
és így se úgy irja ki... hát beszarok
2015. febr. 2. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha arra célzol hogy a print() automatikusan berak egy sor elemelést akkor azt ki lehet szedni:

print('Hello', end=' ') print('world!')


De még jobb módszer, ha stringből álló listát akarsz kiírni:

print(' '.join(lista))

A lista elemeit ez egy stringbe fűzi, és ' '-t ír az elemek közé.

2015. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Az első tökéletesen bevált.
2015. febr. 2. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, valószínűleg az első megoldás felel meg a mostani tudásszintednek, de azért próbáld ki a másodikat is, mert az egy sokkal univerzálisabban használható módszer, és egyszer még nagy hasznát látod, nem is olyan sokára. Furcsa fordított logikája van, mert az elválasztó elemet helyezi a középpontba, és annak a tulajdonságaként adja meg a listaelemeket.
2015. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy hozzáadhatod kézzel egy stringhez az adott elemet, és csak akkor írod ki, ha a végére értél.


temp = ""

for i in t2:

temp+= i

print(temp)


Régen nem pythonoztam, de ha jól sejtem ennek illene működnie(gondolom a fentebb említett függvény is így működik). Ha normálisan formázni akarod, akkor a harmadik sor legyen

temp+= ", " + i

2015. febr. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel a Gyakori lenyeli a behúzást, szólok, hogy a for utáni sort be kell húzni.
2015. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos GYK stíluslapjában a white-space tualjdonság nincs beállítva, de könnyen be lehetne állítani userscriptel és akkor látszódnának a behúzások :)


Viszont meg lehet kerülni, a következő space-k nem vonódnak össze elvileg:

&ensp;

&emsp;

&thinsp;

&nbsp;


ensp-vel

  így

    lehet

  behúzni

szöveget

2015. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!