Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő OKJ-val...

Szoftverfejlesztő OKJ-val érek valamit? Megtudnám állni a helyem bármilyen cégnél a programozásban? (részl. Lent)

Figyelt kérdés
Érdekelne is a programozás, de kapok én elég tudást egy szotfverfejlesztő OKJ-val? Programozási tudásom szinte nincs..

2015. febr. 3. 08:41
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Például ilyen.

2015. febr. 3. 08:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én egy egyetemi szaknak több értelmét látom, mivel ez az OKJ cirka 1 éves, mikor az 3 éves BSc-t is minimum 4 év alatt végzi el a többség.


Nem tudom elképzelni, hogy 1 évbe hogyan lehet belezsőforni annyi mindent.

Vagy megszakadt a tanulásba, vagy a 60%-át kihagyják, hogy elvégezhető legyen.


Továbbá, fejlesztőnek lenni az egy dolog. Persze, az robotmunka, ha kapsz egy tervet, és kódold le. Azt mindenki megtudja csinálni, aki ért az adott nyelven. Nem ebben van a nehézség, hanem magát a programot megtervezni.

2015. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az OKJ-s képzéseknek az a bajuk, hogy nincs, vagy nagyon minimális a szelekció. Aki beiratkozik, az el is végzi. Ha máshogy nem, átrugdossák a vizsgán. Rengeteg olyan ember megy OKJ-s képzésre, aki vagy teljesen alkalmatlan az adott szakmára, vagy egyszerűen tojik bele az egészbe. De buktatni csak nagyon ritkán szoktak, mert ha kiszórnák az összes oda nem való egyént, alig jutnának pénzhez.

Az oktatók is tudják, hogy milyen az átlagos hozzáállás tanulói részről, ezért sajnos sokan nem is törik magukat, hogy a tanuló megértse az anyagot.

Én nem tartom hülyeségnek az OKJ-t, viszont önszorgalom és rengeteg gyakorlás nélkül semmit nem ér.

2015. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 év biztos nem elég, 1 év alatt jutsz el oda, hogy megérted a logikáját a dolgoknak, és akkor vagy ott, hogy még semmit nem tudsz, de már el tudsz indulni magadtól, tudsz googlezni rendesen, ...

de ez nappalin 2 éves lenne nem? azzal már lehet kezdeni valamit, ha tanulsz, haladsz, gyakorolsz otthon is.

szerintem.

2015. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A felhasználó ***** válasza:

"Az OKJ-s képzéseknek az a bajuk, hogy nincs, vagy nagyon minimális a szelekció. Aki beiratkozik, az el is végzi."


Az én tanfolyamcsoportomban megfordult az 1 év során több mint 40 ember. Öten vizsgáztunk le sikeresen a végén.

2015. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!