Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ a legjobb arra ha linuxra...

C++ a legjobb arra ha linuxra és windowsra is szeretnék fejleszteni?

Figyelt kérdés
.NET-ben tud mindent a c++ amit c#?
2015. febr. 6. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

.Net-et felejtsd el cross-platform fejlesztésnél!

C++ helyett használhatsz Javat is.

2015. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nekem nem az a célom hogy egy lefordított alkalmazás fusson mindkét platformon hanem a c++ban megszerzett ismereteket mennyire lehet hasznosítani linux és .net-en?
2015. febr. 6. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, így más a leányzó fekvése. dotnetet nem nagyon érdemes megismerni, ha Linuxra (vagy OSX-re) is szeretnél fejleszteni. Inkább a Qt Frameworkkel ismerkedj meg.
2015. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nah akkor válaszolok, mert látom nem igazán kaptál megfelelő választ.


Első körben: Mi az a .NET? A .NET egy Framework, amit az Microsoft fejleszt a saját platformjára. Ezt C#-on keresztül tudod leghatékonyabban használni. Így a C#.NET-nek is hívják. Azaz: Ezt csak is kizárólag Windows-os környezetben tudod használni.


C++ esetében más a helyzet. Lehet vitatkozni, hogy platform független-e vagy sem. Inkább is-is az adott állapottól függően.

C++ kódot ugye le kell fordítani. Lesz belőle egy Assemblykód, majd egy Assemblerrel bájtkód.


Így maga a C++ forráskód platform-mentes szóval tudod cipelni ide-oda, mivel még nincs lefordítva. Majd az adott platformon lévő fordítóval lefordítod, akkor az így kapott anyag, már NEM platform-független.


Természetesen a JAVA már más téma. Ott egy tolmás (virtuális gép) gondoskodik a platform-függetlenségről. Persze, ha kinyered a virtuális gép által megszült kódsorozatot, az is platform-függő.

2015. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi ezekkel tisztában vagyok de a java nem alkalmas sok mindenre én majd késõbb szeretnék egy linux disztrot magamévátenni és átkódolni. azt meg c++ban lehet.
2015. febr. 7. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát az triviális, hogy a C++ nyíltforráskódot átírni csak C++ban lehet. :D

De azt ne mond, hogy Java nem alkalmas arra, mint a C++, mert kiröhöglek, főleg alkalmazás fejlesztés körében. Szóval ilyen kijelentésekkel óvatosan.

2015. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csala Tamás válasza:

A két nyelv alapvetően teljesen másra jó.


A C/C++ alapvetően hardware közeli nyelvek, tipikusan olyan környezetben szokás használni őket, ahol alacsony szinten kell hozzáférni valamilyen hardwarehez. A C++ például gyakorlatilag egyeduralkodó az operációs rendszer kernelek és a 3D grafikus alkalmazások írásához - ezeknél elengedhetetlen az alacsony szintű hozzáférés.


A C# és a Java "magasabb szintű" nyelvek, közelebb állnak az emberi gondolkodáshoz és sokkal távolabb állnak a számítógép lelki világától mint mondjuk a C++, a szintaxisuk és lényegesen egyszerűbb. Emiatt tipikusan könnyebb és kényelmesebb használni őket, ami mondjuk egy webszerver megírásához sokkal vonzábbá teszi ezeket a nyelveket, mint a C++-t.


Amúgy mind a 4 nyelv (C, C++, C#, Java) nagyon hasonló, ha egyet megtanulsz közölük, a többi utána már sokkal könnyebb lesz.


Írtad, hogy szeretnél egy linux disztrót magadévá tenni, és átkódolni, és hogy ehhez neked C++ kell. Disztrubúciónak a linux kernel köré épülő alkalmazások gyűjteményét hívják, nem igazán értem, hogy mit értesz ennek az átkódolása alatt, és hogy ehhez hogy jön a C++.

2015. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát egyéni felületet meg alkalmazásokat szeretnék a disztribuciómba ezek meg c++ban vannak nem?
2015. febr. 8. 00:06
 9/10 A kérdező kommentje:
amugy ja pont emiatt kell nekem a c++,mert hardverközelibb ha egy alap desktop alaklmazást szeretnék vagy bash script vagy ha az nem elegendõ akkor c++ de szerintem bash-ban is lehet sok mindent csinálni.
2015. febr. 8. 00:08
 10/10 Csala Tamás válasza:

Hogy hogyan tudsz egyéni felületet csinálni, az a disztró ablakozó rendszerétől függ, ami szinte mindig csak shell scriptben programozható.


Saját alkalmazást meg bármilyen programozási nyelven tudsz írni.

2015. febr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!