Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozáshoz, fejlesztéshe...

A programozáshoz, fejlesztéshez milyen matematikai területek szükségesek? Illetve milyen más képességek ajánlottak?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni, h általános- középiskolában elég jól ment a matek, egyenletek, geometria, grafikonok az jöhetett, egyedül a valószínűségszámítás volt problémás.

Középiskolában info szakos voltam, de ez egy Borsod megyei iskolában, szal a 4 év azzal ment el, hogy a gépeket fél óráig próbáltuk elindítani, a maradékban meg ment az Excel meg a Word, a végén volt egy kis Turbo Pascal meg Delphi, de attól is elvették a kedvem, mert:

1. A tanár úgy kezelte a feladatokat, hogy végigdiktálta, hogy hová kattintsunk, de hogy miért, mire képes ez a program, mik az alapok vagy bármi, az kimaradt.

2. Voltak ezer éves tankönyveink, amikben a tananyag eléggé "érdekes" volt.(akkor már programozással foglalkozó osztálytársunk a hasát fogta a röhögéstől).

Szal nem igazán jött be, egyébként ez 2000 évek elején volt.

Másoddiploma lenne, szal nem mindenáron akarom, de úgy érzem, hogy jó lenne.

Mit tanácsoltok?



2015. febr. 7. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Legelsőnek nem matek kell ide, hanem megtanulni valamilyen keresőmotorban keresni, pl. Google, Bing, stb., mert ezt a kérdést csak ezen az oldalon már több ezerszer megválaszolták.
2015. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt, a "fejlett nyugaton" sem sokkal másabb a helyzet. Pontosabban tanártól és iskolától függ.

Nagyon sok iskolában elavult a géppark, ahol én dolgozok, ott egy 25 fős osztályban nem jut rendes gép mindenkinek. Így mindig van, aki ősrégi, XP-t is nehezen futtató géphez kell hogy üljön, miközben érettségin meg már Win7 + Office 2003 az elvárás.

Az informatika tankönyvekkel mindenhol csak baj van. 2010 környékén például a könyvtár szakos kollega miatt nem cserélhettük le a tankönyveket, mivel "csak ebben van rendes könyvtártani rész". Az senkit nem érdekelt, hogy a tankönyv szerint még mindig a Windows 95 volt a legfejlettebb operációs rendszer, a jobb számítógépek akár 128 megabájt RAM-ot is tartalmaztak, és a legfejlettebb adathordozó a CD volt, de magas ára miatt a legtöbb számítógép még csak CD-olvasót tartalmazott. :D Röhej, de muszáj volt ezt a tankönyvet használni.

Az sem ritka jelenség, paradox módon főleg "elit" iskolákban, hogy az infótanárok nem adhatnak rossz osztályzatot. Mert ugye milyen az már, hogy az újgazdagék csemetéje informatikából rossz jegyet kapjon.

De az sem ritka, hogy a tanár magasról tesz rá, hogy mit csinálnak órán. Egyszer engem felkeresett egy tanuló, hogy készítsem fel emelt szintű érettségire. Valósággal sokkot kapott, amikor először látott Accesst, mondván, ők csak interneteztek, meg Wordben és Powerpointban dolgoztak (de pl. a tabulátorról azt sem tudta, eszik vagy isszák), és azt hitte, az emelt szintű érettségi is hasonlókból áll.

De nem szaporítom a szót, az oktatás terén baromi nagy hiányosságok és visszásságok vannak, és nem csak Borsodban.


A légyegi kérdésedre a válasz: némi matek persze, hogy kell, de ez nem azt jelenti, hogy álmodból felkeltve is tudnod kell harmadfokú egyenleteket megoldani, integrálni, meg térgeometriai számításokat végezni.

A logikus, algoritmikus gondolkodás az elengedhetetlen, ha programozni akarsz, de maga a klasszikus értelemben vett matek nem olyan fontos, mint ahogy azt sokan mondják.

2015. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Fontos nagyon, mert vannak olyan programozási problémák, amelyek valamilyen matematikai elmélet segítségével sokkal könnyebben megoldhatóak. Tételezzünk fel egy nagyon egyszerű problémát. Van egy számtani/mértani sorozat, aminek szükségünk van az összegére. Össze lehet adni egyesével minden elemet hosszabb kóddal, ciklussal, vagy egyszerűen egyetlen számítással a képlet ismeretében. Komplex problémák megoldását is sokkal egyszerűbbé teszik az átfogó matematikai ismeretek, például analízisnél.
2015. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemen elég erős a matek. A főiskolások torkán lenyomják az analízist, és még számos más dolgot. Tanítják a programozás elméletét és matematikai modelljeit is, ami a mesterképzésben az analízisnél is súlyosabb lesz.
2015. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat.
2015. febr. 8. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!