Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kaptunk házi feladatot C#...

Kaptunk házi feladatot C# -ban és nem értem, többi lent hogy kéne megcsinálni?

Figyelt kérdés

Annyit kéne, hogy így ki írja a csillagokat:

*

**

***

****



2015. febr. 8. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy sima for ciklussal meg tudod csinálni. Sok sikert!
2015. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a probléma nagyon rosszul magyarázza el a tanár a dolgokat és könyvünk sincs majd beszerzek egyet. :(
2015. febr. 8. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:

nem a legjobb, de sok sikert:

https://www.youtube.com/watch?v=X1d0W9i6B6M

2015. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül terjedt el az a szállóige, miszerint a Google a barátod.

Pötyögd csak be: "C# for loop"


Ilyen remek találatok jönnek ki:

[link]


Nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan lehet egy for ciklust rosszul elmagyarázni, de az biztos, hogy nem kell hozzá könyv, ha egyszer az orrod előtt van az egész internet.


A legkézenfekvőbb esetben kettő darab, egymásba ágyazott for ciklussal tudod megoldani a feladatot.


Google:

"C# nested for loop"

"C# write to console"

2015. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még most se értem, nem tudom megcsinálni. De köszi
2015. febr. 8. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezzel nem segítettél sokat. Mi nem világos?


A nevedet ki tudod már írni? (képernyőre/konzolba írás)

Egész számokat egytől tízig? (for ciklus)

Beágyazott ciklusra rákerestél már?


Ezt a három dolgot, ha megguglizod, össze kell tudnod rakni a helyes megoldást.


Kollégák: eredetileg "magyar nyelvű pszeudokódban" idetettem egy megoldást, de levettem, mert ezzel pont a feladat lényegi részét oldanánk meg a válaszoló helyett.


Kérdező: Fordítsuk meg a dolgot! Nézz utána, hogyan lehet a konzolba írni, nézz utána annak, mi az a for ciklus, illetve milyenek az egymásba ágyazott ciklusok, majd, ha még mindig nem megy, de a folyamatot pszeudokódban ide tudod nekünk írni, akkor megpróbálhatunk rávezetni a szintaxisra; meg viszont nem oldhatjuk helyetted a feladatot, szeretnénk egy kis effortot látni a részedről, különben az egésznek semmi értelme.

2015. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csillagokat tudok kiírni csak azt nem értem hogy kell hogy 5-ig kiírja egymás alá :(
2015. febr. 8. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Erre való a ciklus. Egy adott kódblokkot többször futtat le. A for (számlálós) ciklus esetén van egy úgynevezett ciklusváltozód, amely azt mutatja, hányadszorra fut épp a kódblokk (0-tól kezdődik).


https://www.youtube.com/watch?v=AoHxXPuzUKQ

Tessék, de erre tényleg igazán rákereshettél volna ("C# for ciklus" kulcsszó harmadikként adta ki).


A ciklusokat egymásba is ágyazhatod, a belső ciklus feltételében pedig használhatod a külső ciklus változóját.


Ha egymás után többször csinálsz valamit, akkor a ciklusokhoz kell fordulni.

Ha azon belül is lebontható a feladat egy bizonyos lépés(sor) többszörös egymás utáni elvégzésére, akkor ciklusokat kell egymásba ágyazni. A legbelső gondoskodik a legelemibb feladatról, a külső (vagy külsőbbek) eggyel nagyobb léptékben gondolkodik.


Adja magát a két kérdés:

- Mi lesz itt a legelemibb lépés?

- Mi lesz az eggyel nagyobb léptékű feladat?

2015. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja! még valami: ne feledkezz meg a sortörésről. Nem mindegy, hová kerül.
2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. febr. 8. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!