Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php-ban pl hogyan lehetséges...

Php-ban pl hogyan lehetséges hogy a az űrlapon a beviteli mezőbe írt pl "lány" szó idegennyelvű pl angol megfelelőjét tudjuk kiiratni?

Figyelt kérdés

El tudok képzelni többféle változatot,,,

talán a legegyszerűbbel is sikerülhet amit szeretnék megvalósítani.

előre is köszönöm.



#php #kiiratas #átvétel #kategóriák... nem csak listmenüben
2015. febr. 9. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem használj tömböket.


A legegyszerűbb megoldás:

$dic = array();

$dic["lány"] = "girl";

$dic["kutya"] = "dog";

// ...


Így a legkönnyebb megtalálni a megfelelőjét:

$input = "lány"; // ezt az űrlapból olvasd ki

$output = $dic[$input]; // ezt kell kiíratni


Egy szebb (több nyelvre könnyebben általánosítható) megoldás:

$hun = array();

$hun[0] = "lány";

$hun[1] = "kutya";

// ...


$eng = array();

$eng[0] = "girl";

$eng[1] = "dog";

// ...


// fontos, hogy az indexek megegyezzenek!


$input = "lány"; // ezt az űrlapból olvasd ki

$index = array_search($input, $hun); // ez megkeresi a "lány" indexét a $hun tömbben; false-t ad vissza, ha nem találja!

if ($index !== false) {

$output = $eng[$index];

} else {

$output = null;

}

2015. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

(A)

echo "girl";


(B)

CSV fájlban tárolsz "magyar;angol" formában szópárokat, és kikeresed belőle a megfelelőt.


(C)

Adatbázisban tárolod a szópárokat.


(D)

Hívogatod a Google Translate-et, aminek a Google nem feltétlen fog örülni.

2015. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És fontos tisztázni, hogy beépített szótár meg hasonlók nincsenek. Ha véletlenül ilyenre gondolnál.
2015. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hogy "beépítgett szótár" nincsen, hiszen a programon belül valahol ott kell lennie a szavaknak, amikkel a rogram dolgozni tud, máskülönben honnan ismerné fel, honnan vehetné elő , a program számára meg kell tanítani a szavakat, hogy értse, hogy elvégezze a kitűzott feladatot.

tömb vagy nem tömb, ahogy bemutattad, olyasmi megoldást gondoltam én is, csak a felvezetés módja ami számomra még nehézkes. De köszi.

2015. febr. 9. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
#3-as arra gondolt, hogy a PHP nem hoz magával ilyen szótárat. Magadnak kell felépítened az egészet.
2015. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

CSV fájl? az miféle fájl, melyik program dolgozik csv fájllal, és az milyen, táblázatszerű, adatbázisszerű?

Én is gondoltam adatbázisban való tárolásra, elsősorban pont az jutott eszembe, amikor ilyenen elkezdtem gondolkodni, agyalni.

Aztán valaki elterelt ettől a eshetőségtől, ám és akkor jutott eszembe, hogy a php-n belül adjam meg a szópárokat, Éppen azért gondoltam saját készítésű szótárprogramra, mert a google által nyújtot leetőség nagyon gagyi megoldásokat nyújt fordításra, annyira gagyit, hogy még ey kezdő nyelvtanuló is jobban tud angolul, csak éppen legfeljebb a szókincse nagyobb a szótárnak :D

2015. febr. 9. 10:48
 7/9 A kérdező kommentje:
:D :D ja, hát igen, azzal számoltam, hogy saját magamnak kell felépítenem a szótáranyagot akár adatbázisban, akár phpn belül, előkészületeim vannak is már rá, csak a felvezetés a szótáranyag hozzáadása és felismertetése megértetése a kulcsa az egésznek.
2015. febr. 9. 10:52
 8/9 anonim ***** válasza:

#6:

CSV: egyrészt rá tudsz guglizni, másrészt leírtam egy példát, de kiegészítem: ilyen sorokból áll egy CSV fájl: "cella;cella", így megadhatsz egy táblázatot. Elválasztó karakter teljesen mindegy, csak egységes legyen fájlon belül. Könnyű kezelni + azért javasoltam még, mert feleslegesnek tartanám több ezer szót betölteni egy tömbbe. Persze ez függhet attól, mi a cél.


Példának okáért a Jómagam Szótár teljes adatbázisát ki tudod exportálni CSV-be és boldogan élhetsz.


CSV-t Excel is tud olvasni-írni.

2015. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tömb az elemeit a memóriában tárolja. Ha egy szótárat betöltesz egy tömbbe, akkor azt a memóriába töltöd be. Jah nagyon gyors lesz meg trillala, és localhoston, ha nem fagy ki a géped még működik is, csak ne csodálkozz, ha éles szerveren a rendszergazda elküld egy melegebb éghajlatra és közben kérdés nélkül bannolja az accodat.


Tömböket akkor használunk, ha gyorsan vagy sűrűn kell az elemeivel dolgozni. Illetve, ha kevés elem van, amit mondjuk még nem éri meg file-ba rakni.


Mivel php szerintem egy SQL + Ajax is lehet megoldás, de előttem szólónak is igaza van, egy egyszerű CSV file is megfelelő.

2015. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!