Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő megtanulni a c#,...

X483 kérdése:

Mennyi idő megtanulni a c#, c++, javascript nyelveket?

Figyelt kérdés

Mennyi idő megtanulni a c# , c++ ,javascript nyelveket?

Melyikkel lenne érdemes kezdeni és hogy érdemes elkezdeni könyvekből stb.?



2015. febr. 20. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

> Mennyi idő megtanulni a c# , c++ ,javascript nyelveket?

Fontos hogy milyen szinten akarod megtanulni, középszinten a következő: 5, 10, 2 (év)


> Melyikkel lenne érdemes kezdeni és hogy érdemes elkezdeni könyvekből stb.?


Na, most ezért meg fog korbácsolni a többi válaszadó, de a helyedben a C vel kezdeném, mivel az mind a három alapja és nagyon jó rendszerszemléletet ad. Természetesen nehéz nyelv, mivel nagyon alacsony szintű. C után még a C++ is felüdülés lesz.


Máskülönben az általáad kinézett nyelvek nagyon eltérő technológiák/területek nyelvei;


A C# a .net (dot net) keretrendszer egy menedzselt, interpretált multiparadigmás, osztály-alapú objektumorientált nyelve. Gyors alkalmazásfejlesztésre való, elsősorban Microsoft platformokon érhető el. Kliens és szerver oldala egyaránt erős.


A C++ egy nagyon szabad elvű nyelv, elképesztően tág, multiparadigmás, többnyire OOP szemléletű és ami a legfontosabb, hogy natív azaz gép kódra fordul. Ez a nyelv kifejezetten teljesítményt orientált alkalmazások fejlesztésére való, ahol a fejlesztési idő költsége megtérül. Ezen a területen ez az egyeduralkodó nyelv, ezért minden új hardveres fejlesztés, technológia API-ja először C++ nyelven jelenik meg.


A Javascript, vagy ECMAscript egy soronként interpretált script nyelv, használatos beépülő nyelvként, de sok keretrendszernek van JS wrappere. A modern Windows alkalmazások egyik preferált nyelve. Fontos, hogy dinamikus nyelv, ami rendkívül kényelmes dolog, ez a tulajdonsága az interpretált mivoltjából ered. Elsősorban a Google V8 motorja és a HTML5 miatt éli reneszánszát, az utóbbi időben sok hatékony motor született hozzá, de még így sem a JavaScript számít a leggyorsabb script nyelvnek. Óriási előnye a múltja és az egyszerűsége, nincs köze a Java-hoz.

2015. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Én a következőket tudom elmondani:


1.: Ha valakiben ilyen kérdés felmerül, az vagy csak pénzkereseti forrást lát a témában, tehát az érdeklődése nem a programozásra irányul... :-)


2.: Ha tényleg szereted a programozást, akkor ilyen kérdés fel sem merül benned, mert állandóan keresed a megoldásokat a net-en, vagy könyvekben... :-)


Először is döntsd el, hogy mit akarsz csinálni? Ha ez megvan, akkor döntsd el, hogy melyik programozási nyelv lenne a legmegfelelőbb a probléma megoldására.


Ha viszont csak úgy meg akarsz tanulni egy pprogramozási nyelvet, akkor veszel szakirodalmat (vagy nézel a neten tutoriálokat a témában)... ...és ahogy olvasod a könyvet, ha találsz benne valami gyakorlati példát (az a jó könyv, amiben van ilyen), azt azon nyomban ki is próbálod a gépen...


Nos, hogy ez mennyi időbe telik, ha azt meg tudod mondani, hogy egy 100-as skálán mennyire érdekel a programozás, akkor én is megmondom... :-)

2015. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

100/100 :D És nem pénzkeresés miatt akarom megtanulni hanem azért mert érdekel + kelleni is fog.

(Amúgy most csak unityhoz (game engine) kéne főleg a JavaScript :D

2015. febr. 21. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy magát a programozásban legfontosabb dolgot, az algoritmizálást, milyen gyorsan sajátítod el. Ez a C, C++, C# és még a JavaScriptben is ugyan úgy néz ki.


Ennek ellenére, hogyha a C, C++ és C# érdekel, akkor tényleg a C-vel érdemes kezdened. Javascript-et én nem ajánlom elsőnek, mert olyan szokásokat veszel fel vele, maik később csak hátráltatnak a többi nyelvben, és e miatt szenvedni fogsz. Ezen kívül nem mindig egyértelmű, hogy a Javascript miért működik úgy, ahogy.


Ehhez persze hozzá kell tennem, hogy én csupán csak webalkalmazásokhoz írtam még JS-t, volt egyszerűbb volt komolyabb is.


Ezen kívül, ahogy a másik hsz-edből kitűnik nekem, a játékprogramozás érdekel. Azon kívül, hogy jó nagy fába vágtad a fejszéd, értelemszerűen a C++ t ajánlom neked, mivel a legtöbb játék alapja ez. De azt is tudnod kell, hogy ezzel még nagyon nagyon hosszú út áll előtted, hogy játékokat csinálj.


Ennél lehet, hogy jobb, ha kezdetnek valamilyen basic nyelvet használsz, pl. DarkBasic, ami kifejezetten játékkészítésre lett kitalálva.


Ha meg webjátékokat akarsz csinálni, akkor Flash vagy a most bejött újdonság, a WebGL (Ami javascript és OpenGL alapú).

2015. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Alapszint: 6 hét

Az ember végigment egy-két tutorialon, ismeri a nyelv szintaxisát, és néhány alapvető könyvtárat.

Középszint: egy év

Megismerkedik a grafikus felületekkel, a grafikával vagy az adatbázisokkal.

Eladható tudás: két év

Már elég sok mindent tud, adatbázis, grafika is ismert, esetleg még néhány fontos technológia. Ennyivel elmehetsz junior programozónak.

A szenioroknál 7 év tapasztalatot követelnek meg, de azt dolgozva is megszerezheted. A jó pap holtig tanul, és a jó programozó is.

2015. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenki kapott egy +-t. :D Megtudtam amit akartam.
2015. febr. 21. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!