Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-ben hogy lehet dinamikus...

C-ben hogy lehet dinamikus méretű mátrixot létrehozni, hogy nem írunk hozzá külön függvényt, csak a mainbe írunk mindent, és billentyűzetről olvassuk be folyamatosan a számokat?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 10:56
 1/4 A kérdező kommentje:

#include<stdio.h>


main(){

int t[20][20];

int n,k;

printf("Adja meg hany soros matrix kell!\n");

scanf("%d", &n);

printf("Adja meg hany oszlopos!\n");

scanf("%d", &k);

int i,j;


printf("Adja meg a szamokat!\n");

for(i=0;i<n;i++){

for(j=0;j<k;j++){

scanf("%d", &t[i][j]);

}

}

for(i=0;i<n;i++){

printf("\n");

for(j=0;j<k;j++){

printf("%d ", t[i][j]);

}


}

}


én így próbáltam,de ez elvileg rossz. Calloccal meglehet e?

2015. márc. 4. 11:00
 2/4 Tengor ***** válasza:
Gondolj mátrixra, ami egy olyan dinamikus tömb, ami pointereket tárol, aminek minden elemében egy másik dinamikus tömb van, amik a tárolni kívánt érték típusának felelnek meg!
2015. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]


Ne felejtsd el felszabadítani a végén a free() függvénnyel a memóriát.

2015. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk akkor van értelme a free() memoria felszabadításnak, ha utána is szeretnél lefoglalni, hogy ne halmozodjon a foglalt memória.

Külömben az oprendszer processzus kezelője, mikor észreveszi hogy leál a processzus, akkor OS gondoskodik a processzus memoria területének felszabadításáról.


Ugyan ez történik, ha elfelejtesz egy fájl-t bezárni, akkor az OS bezárja helyetted.


De persze:

Nem vall finom lélekre, ha mindent nyitva hagyunk ill. nem szabadítjuk fel. Szóval... :)

2015. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!