Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv egy kis segítségre lenne...

Üdv egy kis segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Egy olyan programot kéne nekem összeállítani, ami egy léptetőmotort vezérel c-ben párhuzamos porton keresztül, amit tudnia kell: forgásirányváltás, lassítás, gyorsítás gomb leütésre forgás megszakítás.Köszönöm előre is a segítésget
2015. márc. 9. 17:52
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy így adok magas jelet egy kimenetre:

outportb(0x348,1)

outportb(0x348,2)

outportb(0x348,4)

outportb(0x348,8)

2015. márc. 9. 21:16
 12/29 A kérdező kommentje:
maga a programozási részével van gondom
2015. márc. 9. 21:17
 13/29 A kérdező kommentje:
4 port helyett 4 kimenetet akartam írni bocs
2015. márc. 9. 21:18
 14/29 SimkoL ***** válasza:
Ez az info nagyon kevés. Hogyan működik a gyorsítás, lassítás , meghatározott időközönként változtatni kell-e a kimeneteket alacsony-magas között, stb... Van-e 'tiltott' kombináció ?
2015. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
a gyorsítást egyszerűen meg lehet oldani a delay paranccsal turboC-ben, nekem az lenne a lényeg, hogy fut egy while ciklus, addig amíg le nem nyomom a q betűt és miközben fut a ciklus ugye forog az egyik irányba a motor mondjuk az elején megkérdezi hogy balra vagy jobbra elkezd balra forogni és miközben forog, akkor gombnyomásra pl [j] kezdjen el forogni jobbra [+] [-] gombbal meg mondjuk delay(d) és d értékét növeljük vagy csökkentjük valami ilyesmi lenne a lényeg csak c-ben nem igazán vagyok otthon (leginkább a gomb leütésre való reagálás érdekelne próbálgatom a getch és getchar valamint a kbhit függvényeket eddig sikertelenül)
2015. márc. 9. 21:44
 16/29 A kérdező kommentje:
Még jobban a lényegre térve, scanf parancs nélkül, hogy lehet megvalósítani hogy a program futása közben egy billentyű lenyomására pl. megváltoztassunk egy értéket vagy valami hasonló
2015. márc. 9. 21:59
 17/29 SimkoL ***** válasza:

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>

#include <conio.h>


int main(){


printf("Kilepes q \n");


int key = 0;


while(1)

{

if (_kbhit())

{

key =_getch();

printf(&key);

if (key == 'q')

break;

}

}

}


Indulásnak elég ? Értékeld ki a 'key' érékét, pár dologhoz még case sem kell, elég az if és ennyi.

2015. márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
ez eddig ment ilyen példa programot találtam is neten, de mást nem tudtam lekezelni hogy pl while-ba irom ki folyamat hogy valamivalamivalami és mondjuk a k lenyomására már azt írja ki, hogy semmisemmisemmi
2015. márc. 9. 22:10
 19/29 SimkoL ***** válasza:

Így gondolod?

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>

#include <conio.h>


int main(){


printf("Kilepes q \n");


int key = 0;


while(1){

if (_kbhit()){

key =_getch();

printf(&key);

if (key == 'q')

break;

}

if (key == 'v') printf("valami");

if (key == 's') printf("semmi");

}

}

2015. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmi köszönöm csak így már lehet nem alszom ma :D
2015. márc. 9. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!