Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Web alapú számlázó programot...

Web alapú számlázó programot szeretmék írni ami felhőzet menti az adatokat. Mint pl szamlazz.hu Hogyan kezdjek neki? Milyen technológiával kell ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés
Ugye itt sok ügyfél elkülönült adatbázisát , fiókját kell kezelni? MIlyen háttér és programozási nyelv kell hozzá hogy több száz ügyfélnél is gyors legyen? A felhő része sem tiszta nekem. Segítsetek.

2015. márc. 9. 21:10
 1/7 Tengor ***** válasza:

Hűha, nagy fába vágtad a fejszédet. Szerintem első körben ismerkedj meg egy szimpatikus felhővel. Mit tud, mik a lehetőségei. Utána tudd meg, hogy az általad ismert nyelvek közül melyiknek van API-ja hozzá vagy melyiket támogatja a felhő.

Utána már "csak" meg kell tervezni és le kell fejleszteni a programot.

Sok sikert hozzá!

2015. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha ezt itt kell megkérdezni, akkor sok lesz egy kicsit elsőre, nem?

Nem piszkálódás, de na, hát mégis..

2015. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem egyedül vágnék bele, de eddig csak desktop fejlesztést csináltunk és a felhős fejlesztéshez kellenének információk.
2015. márc. 10. 12:33
 4/7 A kérdező kommentje:
php, jquery ami még ismertebb lenne számunkra.
2015. márc. 10. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsi lennék valamire. Mi ebben az üzlet?


Nagyon sok web alapú számlázó program van, amit ingyenesen lehet használni. Ha csinálsz egy újat, akkor neked mi lenne ebben az üzlet? Vagy az ingyenes szolgáltatásban mi az üzlet?

Volt ilyen ingyenes web alapú számlázó program regisztrációm, amikor csak magánvállalkozó voltam. Az volt a lényeg, hogy ingyenesen legyen egy számlázóm ideiglenesen.

De most már a NAV saját web alapú számlázó szoftvert fog bevezetni 2016 vagy 2017 magasságában. Mi értelme van saját online számlázót csinálni, ha a NAV ingyen ad majd egyet mindenkinek?

2015. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felesleges belekezdeni a web alapú fejlesztésbe.

A NAV 2016-tól saját ingyenes webes/felhős számlázót fog beüzemelni. A web alapú számlázók között ők lesznek a legjobb alternatíva, mert biztosan meg fog felelni a jogszabályoknak, mert az adóhatóság lesz az üzemeltető. 2016-tól minden számlázó programnak jelentenie kell folyamatosan a kiállított számlákat, a NAV-os számlázót használva erre se lesz gond.


Ha már van nem web alapú, akkor nem logikus, hogy miért is kell webest készíteni. Az asztali desktop alkalmazások futnak a leggyorsabban és a legstabilabban és helyben tárolt adatbázis esetén azok a legbiztonságosabbak is egyben. A desktop alkalmazást is lehet felhősen bárhonnan használni.

Ha még ősrégi paradox táblákat használ a régi program, akkor át kell írni valamilyen modern adatbázisra. Az ilyen szoftverek jelentik a jövőt a hatékonyságuk miatt.

2015. szept. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek az internetes online számlázó meg egyéb online cuccosok már elavultak. Régen voltak divatban.

Most már számlázó meg ügyviteli applikációkat szoktak telepíteni de amúgy ezek is lehetnek felhősek.

Ezt több komoly rendszergazda cég mondta nekünk mostanában.

A NAV nem 2016tól hanem 2017 elejétől vezeti be a saját számlázóját de azt én is úgy tudom hogy biztosan ingyenes lesz.

2016. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!