Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érdemes számológép...

Mivel érdemes számológép programot programozni?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű forintszámláló programot szeretnék megcsinálni. C-ben programoztam anno, de a haladó szinttől elég messze vagyok (inkább a kezdő teteje, aki már általában tudja, hogy mit hol keressen ha megakad).


A programnak csak annyit kellene tennie, hogy az előre meghatározott címletekhez odaírok egy darabszámot, az pedig kiírja, hogy mennyi a szorzata, legalul pedig a szorzatok összege legyen.

A darabszám mellett (balra, jobbra) egy - és egy + jel, ha csak egyel kell növelni az értéket.

Kb ilyet szeretnék:

[link]


A baj hogy a +- excellben nem tudom beállítani, illetve a (képen) a C oszlop törlésére sem tudok semmilyen függvényt írni.


Ezért gondoltam hogy jobb lenne leprogramozni. Összefoglalva: vagy excellben kellene egy kis segítség, vagy egy nagyon egyszerű programozó felület (amihez nem kell millió kiegészítő) hogy vizuálisan is elfogadható legyen a végeredmény.


2015. márc. 14. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]


ezt beszerezni (ingyenes, 30 nap után kéri jelentkezz be egy outlook-os fiókkal, aztán használhatod tovább ingyen)


és kitanulni a C#-ot, az a legkönnyebb(amiben egyszerű grafikus felületet készíteni és korszerű)

2015. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én ehhez Pythont használnék.
2015. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, 1-2 nap múlva úgy is melózom (ami rengeteg szabadidőt jelent), s akkor neki ugrom.
2015. márc. 14. 20:40
 4/16 anonim ***** válasza:
C#-ban ezt nagyon max félóra összerakni, hogy még jól is nézzen ki, de ha teljesen a 0-ról kezded el tanulni, akkor azért jóval több idő...
2015. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is C#-ot javaslom.

Felrakod a visual studiot, mivel nincs dinamikus elemed a felületet designerben összepakolgatod és megírod a különböző esemény vezérlőket. Számológépre pedig millió+1 példát találsz neten amiből elindulhatsz.

2015. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én erre HTML+JS-t használnék, sz.v.sz. ezzel lenne a legegyszerűbb.
2015. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezzel fél óránál tovább el lesz, az adatokat gondolom Excel dokumentumból kell beolvasni és oda is kell elmenteni, a táblázat sorainak dinamikusan változniuk kell az elemek számától függően, azonban kell egy fix sor ami mindig mutatja a végösszeget. A 'C' oszlop elemeinek változásához külön eventet kell létrehoznia, hogy ha változik a szorzó rögtön frissítse az eredményt is. Bla-bla...
2015. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 SimkoL ***** válasza:
92%

'A programnak csak annyit kellene tennie, hogy az előre meghatározott címletekhez odaírok egy darabszámot, az pedig kiírja, hogy mennyi a szorzata, legalul pedig a szorzatok összege legyen.' Ne bonyolítsátok már túl.

Míg elmélkedtetek, addig én megírtam Delphi-ben, 5 beépített skinnel - fejlécre jobb egérgombbal kattintva 'Rendelkezésre álló felület' -

[link]

2015. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 SimkoL ***** válasza:

Excel-ben így néz ki: [link]

és itt a munkafüzet: [link]

Egy pár cellát zárolttá tettem, hogy véletlenül ne lehessen belerondítani, de feloldhatod, nincs jelszó. Betöltésnél valószínűleg engedélyezni kell a makrókat és az Active-X vezérlőket, de erre úgy is figyelmeztet az Excel.

2015. márc. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ezer köszi!
2015. márc. 15. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!