Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MQL4/MQL5 demo projectekbe...

MQL4/MQL5 demo projectekbe (tanulás céljából), esetleg későbbi külföldi projectekbe (pénzkeresés céljából) társulás?

Figyelt kérdés

Fontolgatom a fenti nyelv(ek) megtanulását, hogy aztán ilyen szoftvereket adhassak el főként külföldi vevőknek.

A nyelv a Forex (Devizakereskedő) robotok programozásának nyelve egy MetaTrader nevű platformhoz.

Vannak itt olyan emberek, akiket érdekelne a téma, főként hogy együtt fejlődhessünk, stratégiákat találhassunk ki, melyeket leprogramoznánk egyenként, vagy közösen? Van tippetek, hogyan és hol lehetne ilyen érdeklődésű embereket találni?



2015. márc. 15. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak a Google-t tudom javasolni, egyéb tippem nincs.

Túl komoly vevőkre azonban ne számíts, mert a bankok internally készítik/készíttetik ezeket a botokat maguknak, illetve az ügyfeleiknek (ezek menedzsmentjének szoftverét készítjük mi). Ellenben talán elhelyezkedhetsz valamelyik banknál ilyen pozícióban...

2015. márc. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyiss gyakorló számlát az XTB-n, én is úgy kezdtem, aztán tudsz experteket írni, és kipróbálni őket.


Magyar oldalakat nem tudok, de eleve nem is kerestem

Itt lehet tanulgatni:

[link]

2015. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha JavaScriptet tanulsz, jóval nagyobb rá az igény.


Egy 5 dolláros JS plugin-ra sokkal könnyebben találsz 100 vevőt, mint egy 15 dolláros Expert Advisor-ra 30 vevőt.

2015. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Jó lenne ilyen helyen dolgozni, de van egy olyan érzésem, hogy a komoly bankok nem ezt a platformot preferálják :)


#2

Köszi a tippet! :) A linket már korábbról ismertem...

Egyébként írtad hogy így kezdted. Hogy haladsz?


#3

Az lehet h JS-ből jobban meg lehet élni, de sajnos olyan szinten hidegen hagy, hogy alig találok rá szavakat.. Inkább erre a területre gyúrnék rá..



Köszi az eddigi tippeket, ha még valakinek van, írja meg bátran!

2015. márc. 17. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

"Jó lenne ilyen helyen dolgozni, de van egy olyan érzésem, hogy a komoly bankok nem ezt a platformot preferálják :)"


Amelyiknek mi szoftvert fejlesztünk, annál komolyabbat nem igazán találsz (nem árulhatom el melyik, de maradjunk annyiban, hogy a forma-1 közvetítéseken fel-felbukkan a reklámjuk; nem, nem az, amelyikre gondoltál - annál nagyobb).

Pont az MQL-t használják. Van is valami nagyon hülyén hangzó szakkifejezésük azokra, akik nem kézzel trade-elnek, hanem ezeket a cuccokat írják, de most nem jut eszembe.


Szóval simán bepróbálkozhatsz. Más kérdés, hogy milyen esélyekkel lehet ilyen körökbe bekerülni - fogalmam sincs.


Ja, megtaláltam a Confluence-ben a megnevezést: Quant, vagyis [link]

2015. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudsz önállóan, kézzel, nyereségesen kereskedni, addig a "csodarobot" megírása sem fog összejönni.

Akiket én ismerek, azok mind egyedül dolgoznak. A programozók többsége rendszerint másoktól várja a világmegváltó ötletet, ezért keresnek csoportot.

Azért mondok kulcsszavakat: Radu blogja, forex.profikezdo fórum, devizablog.

2015. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os

Világmegváltó ötleteket csak csoportban lehet kivitelezni..

Köszi a kulcsszavakat, ezeket már ismerem. Annyit még megírnál, hogy te mennyire vagy nyereséges forex világban? (ez szerint szeretném besúlyozni véleményed..)

2015. márc. 31. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hidd el, jól ismerem a témát, és benne dolgozó programozókat is. A rám vonatkozó kulcsszó a forexklub.

2015. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hali


Igen vannak!

Engem érdekel a téma. Én is szeretném az MQL4 programozást tanulni.

Ha szeretnél közösen fejlődni, keress meg. :)

2015. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!