Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a fájlba...

Miért nem működik a fájlba írás? (C++)

Figyelt kérdés

Nem tudok rájönni, hogy miért nem hozza létre a szövegfájlt, amibe ki kéne írnia az adatokat.


A fejlécben hozzá van adva:

#include <fstream>


Kiiratás:

ofstream ki("letra.txt");

for(i=0;i<m;i++)

ki<<t[i]<<endl;


Iskolai számítógépen és otthon is tesztelve volt, és nem hozza létre a letra.txt-t, semmi nyoma sincs. Más mappába is áthelyeztem már, ideiglenesen blokkoltam a vírusirtót is, hátha az nem engedte létrehozni, de egyszerűen semmi.

Code::Blocks-ot használok, az iskolában 10.5, itthon 13.12-es verzió van.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. márc. 18. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mi a t és mi van benne, azt találjuk ki? Gondolom, nincs benne semmi, ezért nem írja bele...
2015. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már ez a sor lefutásakor létrehozza a fájlt: ofstream ki("letra.txt");

Húzd ki a kész exe-t az asztalra és futtasd le rendszergazdai jogokkal. Ha így sem hozza létre nem tudom mi lehet a probléma.

2015. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A második válaszoló által leírt módszer megoldotta a problémát.

2015. márc. 18. 20:04
 5/5 iostream ***** válasza:

#1 "Gondolom, nincs benne semmi, ezért nem írja bele..."


Ettől még a kód gond nélkül kiír m darab értéket. Ha nincs benne semmi, akkor is van benne valami. Olyan nincs, hogy a memória csak úgy nincs.

2015. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!