Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Ha megvan az algoritmus,...

"Ha megvan az algoritmus, akkor könnyű leprogramozni"- akkor miért van olyan ember, akinek NEM könnyű és nem jól működö kódja lesz, ha megpróbálja pszeudódból átírni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert minden ember különböző, és nem minden embernek való a programozás.

Szerintem aki tanult, tud programozni, annak illik ismernie a pszeudó kódot. Ha meg ismeri, akkor valószínűleg le tudja fordítani valamelyik programnyelvre.

Ha valakinek nem megy a pszeudó kód megértése sokadik nekifutásra sem, akkor szerintem el kellene gondolkoznia, hogy tényleg neki való-e ez a szakma... Ugyanis szerintem a pszeudó kódnak pont az a lényege, hogy könnyen értelmezhető, könnyen megtanulható...

2015. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A pszeudókód elemeit csak ki kell cserélni az adott programnyelv sajátosságaira. "ha" helyett "if" és hasonlók. Ismerni kell mindkét nyelvet (pszeudó és célnyelv) és akkor menni fog. Másképp nem.
2015. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!