Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz elég egy 13'3"...

Nology kérdése:

Programozáshoz elég egy 13'3" laptop?

Figyelt kérdés

2015. márc. 28. 11:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Dell Latitude 5-ös sorozatot vagy HP Probook 4-est. Ezek munkagépek, nem csilivili konzumerek.
2015. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
például ez jó? [link]
2015. márc. 30. 18:35
 13/22 A kérdező kommentje:
De a videókártya lehetne erősebb
2015. márc. 30. 18:51
 14/22 anonim ***** válasza:
Programozáshoz minek videokártya? Amúgy jó a gép, amit kinéztél, ezerszer jobb, mint bármelyik Lenovo ebben az árkategóriában.
2015. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azért kell a videókártya, mert a grafika is hozzá tartozik. PSD...Meg késöbb szeretnék flash-el is foglalkozni.
2015. márc. 31. 16:27
 16/22 anonim ***** válasza:
400e alatti árkategóriában a dedikált videókártyák nagy része nem teljesít jobban egy HD 5000-nél, csak a gépet vastagítja. Ne foglalkozz vele, inkább azt nézd, hogy legyen benne legalább 8gb ram, SSD, ha compiled nyelveket is használsz, akkor egy i5. Ha mindenhova cipelni fogod magaddal, akkor az olcsóbb HP modelleket nem ajánlom, nem túl jó a felhasznált anyagok/összeszerelés minősége. Jobben jársz egy olyan géppel, ami nem esik szét, mint egy olyannal, amiben 5%-kal jobb a videókártya névleges teljesítménye.
2015. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Bocs, utólag jöttem rá, hogy pont a kérdésedre nem válaszoltam.. Elég a 13", én is azt használom egy ideje, jobban szeretem, mint a 15"-ös gépeket. Otthon gyakran rákötöm külső monitorra, de azt egy 15-össel is megcsinálnád, cipelni meg nem olyan jó. A HP ProBook széria egyébként nem rossz, a Paviliontól viszont maradj távol.
2015. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sublime text 2 -t 3 részre szoktam felosztani és közben váltogatom a Photoshopot, ezért is érdeklődöm, hogy a 13'3" os kijelzős notebooknak mennyire zavaró a mérete. Cipelem is és egy kicsit nehézkes az én 2,8 kg os HP-m
2015. márc. 31. 17:03
 19/22 anonim ***** válasza:
OSX-t vagy Linuxot futtatva nem probléma, mert használhatsz egyszerre több workspacet. Ha jól tudom Windows 10-be is beleteszik végre ezt a funkciót, úgyhogy már ott se sokáig.
2015. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális, de hogy okulj belőle: ez nem a kijelzőtől függ. Én tudnék egy telefonon is programozni, max a billentyűzet hiányozna. Itt nincs olyan, hogy mi való programozáshoz, vagy mi nem. Az számít, hogy neked kényelmes legyen. Ha neked elég egy kisebb kijelző, akkor az is jó, ha nagyobbat akarsz, akkor nagyobbat veszel. Az mondjuk azért igaz hogy az FHD felbontás nem árt. A programozás sokkal inkább függ a procitól és a ram-tól. De azért hozzáteszem hogy html, css és jquery programozáshoz (persze amíg nem valami nagyon-nagyon extrém site-ot csinálsz) nem kell igazán erős gép. Tapasztalatból mondom. Én html, css, js, php és sql-el programozok. És nincs extrém gépem
2015. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!