Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak RAMba/ból futtatni...

Csak RAMba/ból futtatni programot?

Figyelt kérdés

A wincheseterem bizonyos részei haldokolnak, ezért néha megáll gondolkodni a számítógépem úgy röpke 30-40secre(gondolom a mechanikus részével van gond, mert kattan egyet és utána jön a gondolkodás)


Tehát az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség arra, hogy a futtatni kívánt programot behelyezzem a RAMba(200mb) tehát a winchester használata nélkül fusson.(8gb RAMOM van és csak a windows fut tehát van benne hely).


Az is segítség lenne, hogy miként lehet letiltani, használaton kívülre helyezni mondjuk a winchesterem felét? Arra gondoltam, hogy leblokkolom a sérült részt, vagy ahova a kar nem ér el(gondolom azért hallom a kattanást mert nem ér el odáig valamiért) és akkor simán menne a gépem. Köszönöm a válaszokat előre is.



2015. ápr. 7. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges. Az elméleted viszonylag okés lenne, viszont attól még a rendszer ugyanúgy merevlemezről fut - és az ugyanúgy meg fog akadni.


Ha az elektronika sérült, akkor nincs olyan, hogy elzárt rész, egyszerre haldoklik.

2015. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly mechanikus probléma van, akkor tovább romolhat a HDD. HDD Regeneratorral vizsgáltattam meg egy nagyon rossz állapotú merevlemezt, sok volt a rossz szektor, de nem volt furcsa hangja. Úgy particionáltam, hogy a rossz részeket kihagytam. Egy darabig nagyon jó volt így, mert nem kellett a hibás részre írni, de sajna jöttek az újabb és újabb rossz szektorok, szóval végül adatvesztés lett belőle. Bizonyos esetekben lehet, hogy működhet is, de ha komolyabb baja van, akkor romlani fog.


RAM-ból futtatásra meg ott a RAMDisk. Egy remek program, amivel tudsz RAM-ból meghajtót csinálni, megadod, mennyi RAM-ot használjon. Iszonyat gyors lesz, de némi HDD ehhez is kell, hiszen a RAM nem tárolja az adatokat, kikapcsoláskor, újraindításkor elveszik a RAM tartalma, így a RAMDisk egy képfájlt ír merevlemezre, amit indításkor beolvas a RAM-ba. Persze az image lehet akár külső eszközön, például pendrive-on is. Természetesen a program is HDD-ről fut, valamint Windows alól fut. Operációs rendszeren kívülről nem lehet elérni.

2015. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kipróbálom a ramdisket és imádkozom. Az operációs rendszert valami szerencsének köszönhetően jó helyre rakta, mert amég csak olvasok vagy a windows-ban matatok nincs baja, akkor kezdődnek a bajok amikor Opera, vagy a Chrome indítását végezném, amikor meg a most vágyott programot futtatnám na az már teljes halál és percenként gondolkozik 20secet, tehát örülhetek ha betudom zárni. A partícionáláson is gondolkozom az is jó ötletnek tűnik.

A lényeg, hogy még kibírja a hetet ennek köszönhetően, köszi mindenkinek a válaszokat.

2015. ápr. 7. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
1000 hálám a programért, felteplepítettem és működik!!! Nem kattog miközben futna a belerakott programok, köszönöm mégegyszer!!!
2015. ápr. 7. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!