Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért kell a programozónak...

Miért kell a programozónak nyelvésznek lennie?

Figyelt kérdés

Nem egy olyan álláshirdetést találok,ahol nemcsak az angolt követelik meg, hanem valami más nyelvet.

Mi van, ha a programozó csak programozni tud jól, de nyelvekhez (emberi nyelvek) hülye? (és ezért örül, ha csak az angolt tudja)


2015. ápr. 14. 15:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Már miért néznék hülyének?
2015. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11:mert viszakérdez.


#10: nem láttál?:D


[link]

Azt veszik fel, aki nem vagy-ok(vagy angolt vagy németet) beszélnek, hanem ÉS-ek vagyis angol és német

"Legalább középfokú angol és/vagy német nyelvtudás írásban és szóban

"


[link]

"Fluent Dutch (C1) and at least upper-intermediate English language sills


T-systemnél is van jó pár állás, ahova német is meg angol is kell.


[link]

"Excellent verbal and written skills of English and French"

2015. ápr. 14. 19:58
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hozzáállásod van. Szerintem inkább kérdezzen az ember, ha valami nem világos, mint hogy hülyeséget csináljon. Na, akkor tényleg hülyének fogják nézni.
2015. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

De onnan indulok ki, hogy: ha én beszélek angolul egy másik emberrel és visszakérdez, akkor azt gondolom, hogy én hülyén mondtam és azért nem érti. (vagy hülyeséget mondtam)

2015. ápr. 14. 20:31
 15/19 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de az elsó kettő link már csak azért is hülyeség, mert direkt már az állás hirdetésben is benne van, hogy milyen nyelvű support.

Akkor nehogy meglepődj már, ha kérik az adott nyelvet.

2015. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindenféle munkakörben alapfeltétel a nyelv, nem tudom, hogy ez miért meglepő számodra. Programozóként ráadásul gyakran nemzetközi csapat tagjaként dolgozol, minden szakirodalom angolul van, így a folyékony angol nyelvtudás szinte mindenhol alapfeltétel, mellé nyugodtan kérhetnek középfokon egy másik nyelvet.
2015. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hupsz, azt már nem néztem. :S (hogy milyen munkakör, csak annyi, hogy IT). Akkor ez esetben sorry, de az IT-services-nél vannak olyan gyakornoki helyek, ahol két nyelv kell. :S (T-systems) Habár lehet ez is ilyen segítő.

Én max. írásban vagyok jó angolból, de csak b1-es szintet merem magaménak tudni.

2015. ápr. 14. 20:53
 18/19 anonim ***** válasza:
Most nem azert, de programozokent magyarul is szoktam olyan feladatot kapni, ami nem egyertelmu, ilyenkor visszakerdezek, hogy ezr hogy gondolta pontosan...es nem neznek hulyenek, de ha megcsinalnam kerdes nelkul rosszul, akkor annak neznenek!
2015. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Értem. :)


Ez igaz, de mégis más amiatt újra kérdezni,mert nem értem mit mond ,meg más azért kérdezni, merthogy kétértelmű (vagy ilyesmi).

2015. ápr. 15. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!