Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itt lenne két feladat, hogyan...

Itt lenne két feladat, hogyan lehetne ezeket a feladatokat megoldani? Adott két tömb, ezek a tömbök a forint árfolyamok.

Figyelt kérdés

1. Feladat: A hét hányadik napján volt legalacsonyabb az euro a dollárhoz képest?

2.Feladat: A hét melyik napja volt a legjobb Euro vásárlásához,és milyen euro és dollár árfolyamok voltak ezeken a napokon?


double EUR[31] = { 286.50, 288.33, 290.40, 278.25, 279.55, 279.60, 281.60};

double USA$[31] = { 242.33, 243.55, 244.02, 237.65, 240.33, 245.50, 248.50};


2015. ápr. 16. 18:02
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
1.) Menj végig a tömbökön, oszd el az eurósból vett értéket a dollárosból és jegyezd meg, hogy hol volt a legkisebb ez az arány. (v. épp a legmagasabb... gondold át!)
2015. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha jól sejtem akkor ezeket a feladatokat mind meglehet oldani egy minimum kiválasztással. Ezt meg ha beirod a googlénak, akkor szint kész programokat kapsz : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

31 adat esetén ez így jó akkor,az 1. Feladatra?


int min = 0;


double ku[31];

for (i = 0; i < 31; i++)

{

ku[i] = EUR[i] / USA$[i];

}

for (i = 0; i < 31; i++)

{

if (ku[i] < ku[min])

min = i;

}


cout << "g) Az Euro a hónap: " << min + 1 << endl;

cout << endl << endl;

2015. ápr. 16. 20:04
 4/13 A kérdező kommentje:
A 2. feladatnál nem csak minimum kiválasztás kell, de nem tudom most hogy csináljam meg.
2015. ápr. 16. 20:10
 5/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem jó, csak optimizálni kellene egy picikét :


1. szerintem nem kell a ku-ből egy 31-es tömb, (hacsak a későbbiek folyamán nem kell felhasználni, da akkor is simán ki lehet kiszámolni - csak egy osztás). Elég két változó egy a pillanatnyi értéknek (arány) egy pedig a minimumnak (ez is arány).


2. A minimum kiválasztáshoz nem kell (szerintem) új ciklus, ugyanabban a ciklusban ahol kiszámolod az aktuális EUR/USD értéket, a minimum kiválasztást is el tudod végezni.


És szerintem a második feladathoz is kell a minimum kiválasztás :


Meg kell határozni a legkisebb EURO értéket (azon a napon a legkedvezőbb az EURO-t megvenni).


Most ebből valahogyan napot kell "gyártani". Ezt nem irta a feladat, igy ezt igy most ennyiből nem lehet megoldani (szerintem), minimum kellene tudni a hónap első napja milyen napra esett (pl. Keddre), onnantól kezdve pediglen egy sima maradékos osztás a dolog X/7 és amaradéke magmondja a napot : ha 0 akkor mindig Kedd, ha 1 akkor Szerda, stb,stb.


Sok sikert.

üdv.

2015. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 coopper ***** válasza:

Ja még eg dolog, van ahogy nézem a kódot, ha igy csinálod akkor ku[min]-nek értéket kellene adni, pl az első elemet a tömbből ku[min]=ku[0];

Üdv.

2015. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt kellene megállapítani akkor hogy hanyadik nap volt a legjobb Euro vásárlásához
2015. ápr. 16. 20:27
 8/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek végleges megoldása ez lett:


int min = 0;

double u[31];

for (i = 0; i < 31; i++)

{

u[i] = EUR[i] / USA$[i];


if (u[i] < u[min])

min = i;

}


cout << "g) Az Euro a hónap: " << min+1 <<". napján volt a legalacsonyabb"<< endl;

cout << endl << endl;

2015. ápr. 16. 20:32
 9/13 coopper ***** válasza:

Az pediglen szintén egy minimum kiválasztás a legkisebb EURO-ra és a min+1 értéke mutatja a nap számát. Ugyan az mint amit már elkészitettél az EUR/USD aránynál, csak itt nem a KU-t kell használni, hanem az EUR tömböt.


Üdv.

2015. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Illetve a másik feladatban nem egy hanem a három legalacsonyabbat kell meghatározni, ez okozza a fennakadást.
2015. ápr. 16. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!