Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel táblázatból, hogy...

Excel táblázatból, hogy olvasok be c-ben?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy megnyitom neki a fájlt, mintha .txt-ből olvasnék be, de hogy olvasom ki a dolgokat?


Hogy adom meg az oszlop és sor azonosítókat? Meg kell adni egyáltalán, hogy B4-es cellából olvasok ki?



2015. ápr. 22. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni így olvasni, ez nem egy szöveges file.

Vagy csv-be kell exportálni, vagy kell valami exceles lib hozzá.

2015. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

> Meg kell adni egyáltalán, hogy B4-es cellából olvasok ki?


Nem, ki fogja találni telepátiával, hogy a B4-es a nyerőszám.


Én is csak azt tudom mondani:

Használj CSV formátumot inkább, jobban jársz. Persze ha vannak többsoros mezőid, vagy kell a formázásról infó, akkor keress egy Excel libet, mert manuálisan egy csöppet hosszadalmas feladat lenne.

2015. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan egyszerű mint a szöveges fájlok kezelése.
2015. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Utánanézek ennek a CSV-nek.
2015. ápr. 22. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2007 utáni, xlsx kiterjesztésű Excel file-ok gyakorlatilag tömörített xml file-ok gyűjteményei. (WinZippel ki tudod tömöríteni ugyanúgy, mintha zip file lenne és kapsz egy csomó "szöveges" file-t.)

Tehát lényegében egy zip könyvtárra és egy xml parser könyvtárra van szükséged és mindent kiolvashatsz belőle.


Én biztos nem C-vel szenvednék ezzel a feladattal.

2015. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!