Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogy lehet megcsinálni,...

C#-ban hogy lehet megcsinálni, hogy a változók nevét a felhasználó adja meg?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok még, és mondta a tanár, hogy úgy tanulunk leginkább ha valami olyasmit csinálunk aminek értelmét látjuk.


Én egy általános egyenletmegoldót akarok csinálni, amibe belerakom az összes fizika és matek képletet. A program(konzolos), nem kérdez semmit(pl, hogy sebesség/v=?), csak várja az adatokat, hogy pl "v=5" stb és a változó neve lesz a v értéke pedig az 5. Majd megadunk még pár ismert adatot és a program visszadobja az összes képletet megoldással ahol van megoldás.


Remélem valaki érti mire gondolok, és lehetséges ilyet csinálni C#-ban(Ha sima C-ben lehet nekem az is jó lenne, de c# az elsődleges)



2015. ápr. 23. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, meg lehet ezt oldani minden nyelven. Parsolod a beolvasott stringet, az egyenlőségjelig beolvasod a változó nevét, majd utána az értékét, és végül beilleszted egy tömbbe. Ha befejezted a beolvasást, ciklusokkal teszteled, hogy melyik képlethez van elég változó a tömbben.
2015. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem félre értettél.

olyasmire gondoltam, hogy

int Console.ReadLine() = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());


Ez nem működik, csak hátha így könnyebb megérteni(?kitalálni?) mit akarok csinálni.


Vagy valami teljesen más megoldás. pl beírom, hogy v=5 és a v nevű változónak 5 értéket ad

2015. ápr. 23. 20:47
 3/5 iostream ***** válasza:

Ugye minden képlet akkor oldható meg, ha pontosan egy ismeretlen van benne. Mondjuk a gyorsulás alatt megtett út képlete (0 kezdősebességgel számolva) s = a/2 * t^2. Igenám, de a gyorsulás alatt megtett út ideje meg t = sqrt(2 * s/a).


Az egyszerűség kedvéért letárolhatod az összes ilyen lehetséges kombinációt, tehát egy kombináció három elemből fog állni: hogy mit számolsz ki (ez egy) és hogy mik kellenek hozzá (ez egy sorozat) és magát a számolást végző függvény, eljárás.

Utána ahogy #1 mondta, amikor bekérsz valamit, eltárolod, hogy az már megvan, aztán végigmész az összes képleten, és ellenőrzöd, hogy van-e olyan, ahol a 2. tag összes része meg van adva, ha igen, akkor végrehajtod a számolást (3. tag), és kiírod, hogy 1. tag = eredmény.

2015. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem használj Map-et. A kulcs lehet a júzertől beolvasott String.
2015. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 iostream ***** válasza:

Ja, így már értem, sokkal alapvetőbb problémád van, mint gondoltuk.


Amit szeretnél az az, hogy név szerint tudj elérni változót, futásidőben eldöntve, hogy melyik legyen az a változó.


Legegyszerűbb megoldás, ha egy Hashtable-be rakod, a kulcs a név ("v", "s", "v0" stb.), az érték meg az érték.

2015. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!