Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal-ban teljes dátum...

Free Pascal-ban teljes dátum lekéréséhez (év/hónap/nap, óra, perc, másodperc) milyen eljárások, függvények állnak rendelkezésre? A TDateTime-on kívüül.

Figyelt kérdés
GetDate és GetTime, ezeket ismerem. Milyen módok vannak még?

2015. ápr. 30. 13:25
1 2
 11/14 ejbenjaro ***** válasza:

Arrogancia helyett tényleg használhatnád a keresőt...

Nem kell nagy ész hozzá, hogy beírd a keresőbe, hogy free pascal date and time routine, és láss csodát mi az első link?:

[link]

2015. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Függetlenül attól hogy ezt ismertem vagy nem, még érdeklődhetek azzal kapcsolatban, hogy ki milyen megoldásokat ismer, mert ez erről szól.
2015. ápr. 30. 17:55
 13/14 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Amit én szoktam használni az a következő :


DatumIdo:=FormatDateTime('yyyymmdd_hhmmss',now);


Ahol DatumIdo String változó.


Sok sikert.

üdv.

2015. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 SimkoL ***** válasza:
90%

Teljes mértékben támogatom a kérdezőt, Pascal-ban nagyon sokszor szúrtak be egy ki 'asm betétet' ezért vagy azért.

A kis p... nek pedig

'LoL persze, ezek a programozási nyelvek már csak ilyen szájhagyomány útján terjedő titkos dolgok!

A referenciából meg direkt kihagynak dolgokat, hogy csak a beavatottak tudjanak igazán jó programokat írni! '

Majdnem közel jársz az igazsághoz. Nem jelenik meg minden vannak 'rejtett dolgok' amik teszt szinten kerültek be vagy éppen 'elfelejtettek publikálni'. Érdemes, ha hozzáférsz, a forrás file-okat tanulmányozni.

Egy komolyabb szakmai fórumról pl. prog.hu már kivágtak volna mit macskát sz.....

Ha érdemben nem tudsz hozzá szólni, akkor maradj kussban

2015. ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!