Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java webprogramozás - Ezt...

Java webprogramozás - Ezt hogyan kell megoldani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy árfigyelőt szeretnék csinálni. Tegyük fel vatera. Van egy adott könyv, ami most 900 ft, de én 500 ért szeretném megvenni. Szóval kellene egy Thread (?), vagy valamilyen Listener ami ezt folyamatosan figyeli, és ha felkerül az a bizonyos könyv 500 ft vagy az alatti áron, akkor szeretném ha értesítést küldene, vagy magától megvenné.


Ezt ti hogy oldanátok meg? Tudom, nekem kellene megoldani, de esküszöm hogy tényleg próbáltam sokáig, de most már segítséget szeretnék kérni :)


Bevallom, hogy Java-ban olyan középhaladó szinten tartok, és a threadekről meg listenekről nem nagyon tudok sok mindent, ezért is kellene segítség.



2015. máj. 3. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Legkézenfekvőbb egy API lenne, melynek segítségével egyszerűen le tudod kérni az aktuális árakat.
2015. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mondjuk akkor úgy hogy frissíti 2 másodpercenként az oldalt, és ha észlel változást? De erre kellene az a "figyelő" ami nem tudom pontosan hogy mi, erre lennék kíváncsi.
2015. máj. 3. 18:57
 3/4 uno20001 ***** válasza:
Szerintem irtó gyorsan feketelistára kerül az IP-d, ha kettő másodpercenként küldesz lekérdezéseket az oldalnak folyamatosan.
2015. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez előző így értette:


Ezeket a crawlereket úgy kell megírni, hogy szépen nyugodtan működjenek. Ha túl sok lekérdezés történik egy adott intervallumon, a szerver ki fogja tiltani az IP-d. Mint minden rendszernek, gondolom a vaterának is van egy maximális lekérdezés/intervallum. Ezt kell megtalálni, és úgy megírni a programod, hogy ne érje el ezt a számot.

2015. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!