Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bash Script. Sziasztok, lenne...

Bash Script. Sziasztok, lenne egy ilyen feladatom. Írjon szkriptet, amely megcseréli két fájlnak az els ̋o sorát. A többi sor nem változik. A fájlok elérési útvonalát a szkript paraméterben kapja?

Figyelt kérdés

Egyenlőre odáig vagyok meg, hogy paraméterből megkapja a két file nevét a program. Amikből ugye ki kellene nyerni az első sort majd megcserélni.

Nah már most ott akadtam el, hogy az első sort hogy adom át változónak.

ugye így nyerem ki az első sort ami simán parancssorban megy is: head -1 $1 - vagy ugye itt megadom a file nevet.

De ezt, hogy adom át változónak, mert ugye elkéne tárolnom, hogy utána betudjam szúrogatni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. máj. 8. 21:15
 1/3 A kérdező kommentje:

#!/bin/bash



egy=head -1 $1


Ugye erre hibát ad sajnos:

ubuntu@ubuntu:~/Desktop/teszt$ ./1.sh

./1.sh: line 4: -1: command not found

2015. máj. 8. 21:16
 2/3 A kérdező kommentje:

Megoldva, egy rohadt szóköz, de utálom a bash-t...


#!/bin/bash



egy= head -1 $1

ketto= head -1 $2

2015. máj. 8. 21:25
 3/3 Nagyak ***** válasza:

#!/bin/bash


head -n 1 "$1" > `basename "$1"`-`basename "$2"`

tail -n +2 "$2" >> `basename "$1"`-`basename "$2"`

head -n 1 "$2" > `basename "$2"`-`basename "$1"`

tail -n +2 "$1" >> `basename "$2"`-`basename "$1"`


---------------------------------------------------


Ez két állományt fog neked létrehozni a futtatás alkönyvtárába az alábbi mintára. Az x.x tartalma nyolc sor, 1-től 8-ig, az y.y tartalma szintén nyolc sor, A-tól H-ig.


$ ./myscript.sh x.x y.y

$ cat x.x-y.y

1

B

C

D

E

F

G

H

$ cat y.y-x.x

A

2

3

4

5

6

7

8


Tanuld meg a bash-t, szertintem a világ legjobb scriptnyelve. ;-) (A második az OpenVMS-é.)

2015. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!