Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a get és a set...

Mi a különbség a get és a set között?

Figyelt kérdés
Java programozásnál van pl. getText és setText

#Java #getText #setText
2015. máj. 14. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A gettel általában egy privát adattag tulajdonságát, értékét tudod elkérni.


A settel pedig ugyanennek a tulajdonságát, értékét tudod átállítani.


Pl a getText - setTextre.

Javaban van egy textboxod, getTexttel a bennelévő stringet tudod elkérni, míg setTexttel a bennelévő stringet tudod módosítani.


Ryo

2015. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért is szoktuk mondani, hogy előbb angolul kéne megtanulni, és csak utána programozni? No, pont ezért. Ha tudnád a get és a set jelentését, akkor még értenéd is, mit csinálsz. Tedd félre a javát, és keríts egy angol tankönyvet. Ha a középfokú nyelvvizsgát letetted (minimum), utána lehet újra próbálgatni.
2015. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyes válaszadónak. A kettes válaszadónak meg, oké van benne igazság, de az aki németes volt az nem is tanulhat programozni? Ez butaság, jó, angol nyelvtudással könnyebb, de így is meg lehet tanulni, csak több kérdés merül fel az emberben. Ez az oldal meg pont arra való, hogy kérdezünk.
2015. máj. 14. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:

2:

Nem értek veled egyet. Én például előbb kezdtem el programozni, még kisgyerek koromban, hogy egy szót is tudtam volna angolul. Ebből az irányból sokkal könnyebben tanultam meg az angolt, mert mindenre rá kellett jönnöm az informatikában, hogy mit jelent.


Kérdező, neked meg azt mondom, hogy ha az informatika bármely területével szeretnél foglalkozni, soha ne gyere ezzel, hogy te németes vagy, és nem tudsz angolul, mert mindenképpen meg kell tanulnod idővel az angolt, mert különben esélyed nem lesz semmire.

2015. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk szofttech előadáson diák végig angolul voltak, előadó pedig ennyit mondott, az informatika nyelve angol, és kész. aki németet tanult, tanuljon meg angolul.
2015. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerű dolgokat még meg lehet tanulni, de ha valami összetettebb problémát kell megoldani, akkor nyelvtudás nélkül nem fogsz jutni sehova.
2015. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

get lekérdez, set módosít, az utána lévő név, meg az adattag nevét takarja, jelen esetben text nevű változót


És a többieknek annyit fűznék hozzá, hogy nem nélkülözhetetlen az angol a programozáshoz. De gondolom ti is tapasztaltátok, hogy a programozásban alkalmazott angol és a tényleges angol nyelv azért különbözik. Én nem beszélek angolul, de tökéletesen megértem a hiba üzeneteket és a fórumokon megválaszolt kérdéseket. A példa kódok meg időnként sokkal többet mondanak, mintha az egyén anyanyelvére fordították volna. Tény, hogy előnyösebb ha tudsz angolul, de ez időközben úgy is rád ragad.

2015. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!