Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet azt megcsinálni,...

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy cella háttérszíne megváltozzon ha ráviszem az egeret, Vagy egy másik kép jelenjen meg a háttereként?

Figyelt kérdés
Egy menüt szeretnék csinálni. Vagyis van egy szöveg a cella közepén, egy link, aminek a háttere egy kép, és azt szeretném elérni hogyha ráviszem az egeret, akkor a cella háttereként, egy másik kép jelenjen meg.
2010. márc. 1. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven?
2010. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Javascript vagy css. Az utóbbi jobb lenne. Köszi a segítséget.
2010. márc. 1. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:

van mondjuk egy linked (a) egy div (menu) menüben.


/*LINK KINÉZETE ALAPBÓL*/

div#menu a {

color: #ffffff; /*szövegszín*/

line-height: 30px; /*sormagasság*/

width: 120px; /*szélesség*/

background: #ffffff url('menu1.png') no-repeat 0 0;

/*a link háttere a menu1.png-ből a 0 0 pozíciótól lesz látható*/

}


/*LINK KINÉZETE KURZOR ALATT*/

div#menu a:hover {

color: #ffffff; /*szövegszín*/

line-height: 30px; /*sormagasság*/

width: 120px; /*szélesség*/

background: #ffffff url('menu1.png') no-repeat 0 30px;

/*a link háttere a menu1.png-ből a 0 30px pozíciótól lesz látható*/

}


Csinálsz egy képet ami 120px széles és 60 pixel magas, egymás alá megcsinálod a 30px magas hátteredet és elmented menu1.png néven a *.css fájl mellé.


pl

2010. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi müködik, de nem pont így szerettem volna. Az a baj hogy így ahogy leírtad, csak közvetlenül a link szövege mögött változik meg a háttér, és a div háttere nem változik. A divem width:120px; height:30px; .A szöveg (link) a közepén van, és közvetlen csak a szöveg határán a szöveg mögötti rész változik meg, a div háttere nem.
2010. márc. 1. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, mert rossz a megkozelitesed. :)

Hozz letre egy "hatteres" class-u linket, ("a.hatteres")

es annak allits be fix hatteret, mind normal, mind ramutattott modon...

Amugy, asszem pont ezt irtak fent is, csak nem olvastam el.

Szoval, te olyat szeretnel, hogy adott egy div, aminek van egy hattere(kep), es ha a link aktivva valik, akkor ez a hatterkep valtozzon? (es nem a linknek van egy sajat definialt hatterkepe, ami valtozik?)

Mert ezhez szerintem 100% hogy js kell.

Viszont bevallom, fogalmam sincs, hogy lehet js-el modositani egy css (div) hatteret. -_-!

2010. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Javascriptel megtudom csinálni hogy egy div háttere megváltozzon ha ráhúzom az egeret, de csak képekkel amire előre ráírom pl: a menü szövegét. De én azt szerettem volna hogy egy div háttere link-ként működjön és ha ráviszem az egeret akkor megváltozzon a háttere pl: egy másik kép kerül a helyére. Ez annyiból lenne jobb, hogy tudnék szöveget írni a div-be, amit külön lehetne formázni.
2010. márc. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!