Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben a return parancs...

Javascriptben a return parancs mit csinál?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Visszaküld valamilyen értéket, pl.:


function asd(){

return 2;

}


2+asd(); ->4 lesz.

2015. júl. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mint a programozási nyelveknél általában ( [link] ), egy függvény visszatérési értékét adja meg.
2015. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

viperM azt értem hogy visszaküld csak azt nem hogy hol mikor milyen helyzetben. Mert ahol én tanulom a programozást (megjegyzem codeacademy oldalon tanulom) ott pl. ha fölvettem egy functiont így

var asd = function(name)

és utána ugye megadtam hogy mit csináljon {console.log(name);}

aztán ennek adtam egy értéket pl. asd("Emily") akkor így is kiírta... akkor minek a visszatérítés és milyen helyzetekben használjuk?

2015. júl. 5. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát: ki akarod számolni több téglalap területének összegét.


A terület kiszámításához írsz egy függvényt:

function terulet(a,b) {

return a*b;

}


Majd eltárolod a téglalapok oldalait egy két dimenziós tömbben:

var teglalapok = [[1,2],[3,4],[5,6],[7,8],[9,10]];


És összeadod a területüket, végigmenve rajtuk:

var osszterulet = 0;

for (var i = 0; i < teglalapok.length; i++) {

osszterulet += terulet(teglalapok[i][0],teglalapok[i][1])

}

console.log(osszterulet);


Lényegében a függvényt úgy használod mint egyfajta "dinamikus változót".

2015. júl. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2xSü ***** válasza:

Erről a Pascal nyelv jut eszembe. Ott meg volt különböztetve az eljárás és a függvény. Az eljárás egy kódrészlet, amit meg lehetett hívni az adott paraméterekkel. A függvény hasonló ehhez, de vissza lehetett adni egy értéket. A legtöbb nyelvben nincs így külön eljárás. Olyan van, hogy visszatérési érték nélküli függvény. Hiszen kvázi az is.


Eljárásra példa mondjuk az, amit írtál:

function naplo(uzenet) {

console.log(uzenet);

}


Itt tényleg nincs mit visszaadni.


Függvényre példa:

function max(a,b) {

if (a>b) return a; // Ha az a nagyobb, akkor azt adjuk vissza.

return b; // Egyébként a b-t adjuk vissza.

}


Ez fel lehet használni természetesen. Pl.:

var ar = max( mennyiseg * egysegar , minimalar);


Amit még tudni kell, hogy a return azon a helyen, ahol ki van adva, ki is lép a függvényből a megfelelő visszatérési értékkel. Tehát még egy visszatérési érték nélküli függvény esetén is lehet praktikus. Pl.:


function naplo(uzenet) {

console.log(uzenet);

if (!tavoliNaplozas) return; // Ha a tavoliNaplozas nem true, akkor itt ki is lépünk.

// Egyébként távoli naplózás van, tehát elküldjük a hibaüzenetet egy távoli gépre.

$.ajax({

url: 'www.domain.com/errorlog.php',

data: uzenet

});

}


Oké, lehetne if ágba is tenni, de mikor már 4-5 különböző dolgot kell vizsgálni, és a továbbhaladáshoz egy-egy lépést még elvégezni, ne adj' isten még ott is vannak ciklusok, feltételek, akkor igen átláthatatlanná tud válni.


function valami() {

if (kellElsoLepes) {

elsoLepes();

if (kellMasodikLepes) {

masodikLepes();

if (kellHarmadikLepes) {

harmadikLepes();

}

}

}

}


Én ilyenkor jobban szeretem így írni, nekem átláthatóbb (persze ízlések és pofonok ugye…):


function valami() {

if (!kellElsoLepes) return;

elsoLepes();

if (!kellMasodikLepes) return;

masodikLepes();

if (!kellHarmadikLepes) return;

harmadikLepes();

}

2015. júl. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 Hogy minek a visszatérési érték:

Mert mi van, ha te nem logolni akarod, hanem máshoz felhasználni azt az értéket amit a functionöd előállít? Pont ezért írtam azt a nagyon gagyi példát, hogy 2+asd();


Persze, ezt is megtehetnéd funkción belül, hogy eleve végrehajtja amit később akarsz vele, de akkor valószínű, hogy nem lehet többször felhasználni a funkciót.


Pl ha csinálsz egy olyan terület kiszámítót mint amit írtak, és te rögtön beleírod, hogy console.logolni akarod, de pl később már más számok területét is ki akarod vele számolni, akkor írsz egy elég bonyolult ifet, vagy inkább külön szeded a számolós részt a kiíratástól, azzal, hogy returnolod és a visszakapott értéket megjeleníted / tovább dolgozol vele?


Tehát nem csak átláthatóbb a kód ha külön van szedve a működés és a megjelenítés, hanem bővíthetőbb is.

2015. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!