Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet tanuljam, hogyan? A VBS programozást már ismerem. (Ezt tanultuk suliban, én még tanultam egy két dolgot még mellé. ) Hol kezdjem a tanulást? Linkeket kérnék . Bonyolultabb is lehet.

Figyelt kérdés

Nyáron van egy kis időm programozni.

Infó faktra megyek és valószínüleg programozó informatikus lennék szeretnék egy kicsit gyakorolni.

(Ja matekból csak 3-as vagyok ezért is szeretnék gyakorolni.)

Az értelmes válaszokat és segítségeket előre is köszönöm.



VBS programjaim amiket sulin kívül csináltam:

1. program jelszó:

a = msgbox ("A bejelnetkezéshez nyomjon OK -ot, a kilépéshez Mégsét."& vbnewline &"Figyelem OK megnyomása után csak jelszóval tud kilépni a programból!", 1+256+vbExclamation, "Üdvözöljük a bejelentkezési felületen" )

if a = vbOk then msgbox ("Bejelentkezés, nyomjon OK-ot."), VbInformation

if a = vbCancel then

WScript.Quit 1

End if



dim pw

pw = "jelszó"


do

a = inputbox ("Kérem a jelszót!", 32)

if a> pw then x = MsgBox ("Jelszó elutasítva", vbExclamation)

if a< pw then x = MsgBox ("Jelszó elutasítva", vbExclamation)

loop until pw = a


if a = pw then Msgbox ("Jelszó elfogadva"), vbInformation


2. program átváltó

x=msgbox (" Eurot szeretne átváltani forintba? " ,256+4+32, "Átváltó")

if x = vbYes then

a=inputbox ("Hány eurót szeretne átváltani? 1€=300Ft" , "Átváltó € ---> Ft")

b=a*300

return=msgbox(b & " Ft ",256+vbInformation, "Átváltó")

return=msgbox (" Köszönöm, hogy igénybe vette programamat! ",256+vbExclamation, "Átváltó")

End if

if x = vbNo then c=msgbox ("Akkor forintot szeretne átváltani euróba?", 4+32+256, "Átváltó")

if c=vbNo then msgbox ("Akkor ez nem az ön programja."),256+vbExclamation, "Átváltó"

if c= vbYes then

w=inputbox ("Hány forintot szeretne átváltani euroba? 1€=300Ft", "Átváltó Ft --> €" )

r=w/300

return=msgbox(r & " € ",256+vbInformation, "Átváltó")

return=msgbox (" Köszönöm, hogy igénybe vette programamat! ",256+vbExclamation, "Átváltó")

End if



2015. júl. 15. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik nyelvet tanuld?


Ezt már nagyon sokan megkérdezték, ha kicsit körülnézel. Láthatod, hogy sokan sokféle programnyelvet ajánlanak.

Gyakran szokták kezdőknek a Python-t ajánlani, nekem (egyenlőre) nem sok közöm volt hozzá. Emelt infó érettségihez, az alapok megismeréséhez mindenképp jó, és állítólag profik is használják (én nem vagyok az, nem tudom).

Esetleg még C# is jó lehet szerintem önálló tanulásra.


Hogyan kezdd a tanulást?


Először keress valami kezdő szintű könyvet/elektronikus tutorialt, ami a nyelv alapjait elmagyarázza, majd legyenek ötleteid, amiket leprogramoznál (mint pl.: ez a pénznemváltó script). Ha nem megy valami éppen, nézz utána dokumentációban, keresgélj utána. Sokat lehet így tanulni.

2015. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Zöld kéz

2015. júl. 17. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!