Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetseges-e a lent vazolt...

William Tell kérdése:

Lehetseges-e a lent vazolt feladatot MS Acces segitsegevel megoldani es ha igen, akkor hogyan fogjak hozza?

Figyelt kérdés
Egy kis falu temetojenek adataik kellene rendszereznem valahogy (kutatomunka; es igen, nem informatika szakos vagyok), a neten fellelheto kulon erre a celra fejlesztett fizetos programok nem opciok ebben az esetben.

2015. júl. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az adatok tárolása adatbázisban érdemes, az MS Access pedig adatbáziskezelő. :)


Merre indulj el? Először szerintem olvasgass arról, mi fán terem a relációs adatbázis, majd próbáld meg megtervezni, milyen táblákra lesz szükséged, milyen mezőkkel (=oszlopokkal).

2015. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legkozelebb tuti nem tori szakra megyek. :-D
2015. júl. 16. 16:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, nagyjából megvan (wikipédia). Hogyan tovább?
2015. júl. 16. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
A legfőbb kérdés: milyen műveleteket kell végezned az összegyűjtött adatokkal?
2015. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

(Közben némiképp előbbre jutottam.) Új adatok felvétele az adatbázisba, meglévő adatok megtekintése, illetve keresése (pl. név alapján), nyomtatás - ezek kellenének. A keresést kivéve a többi "nagyjából" megvan + szeretnék egy olyan kinézetet (nógrádi pcsulis access-es könyv szerint lehetséges, csak éppen pont azt nem írja le hogyan), hogy az adatbázis parancsikonjára kattintva ne az egész access induljon el hanem csak ez az adatbázis (tehet pl. az űrlapot már csak adatokkal kitölteni lehessen, a kinézetén változtatni ne). Makróval lehet valamennire automatizálni, de akkor az Access szőröstül bőröstül minden részével együtt indul el.


U.i.: legközelebb tuti nem történelem szakra megyek. :D

2015. júl. 17. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!