Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Resource id #5 hiba, mitől van?

Resource id #5 hiba, mitől van?

Figyelt kérdés

Csináltam egy kereséő meg egy kategória szerinti szűrést php-ban. Szerettem volna hozzácsinálni egy pagination-t is. Ám mikor kiírrattam volna a mysql_num_rows-t, akkor mindig annyit írt ki, amennyit beállítottam a SELECTBE limitnek.

Ekkor kiírattam a mysql_query-t is, és akkor ezt írta ki: resource id #5


EZ mitől van?


A kereső meg a kategória szerinti szűrés:

if($keres == ""){

$sql = "SELECT * FROM filmek LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}else{

$sql = "SELECT * FROM filmek WHERE cim LIKE '%" . $keres . "%' LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}

if($film == "film"){

$sql = "SELECT * FROM filmek WHERE film LIKE '%" . $film . "%' LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}

if($film == "sorozat"){

$sql = "SELECT * FROM filmek WHERE film LIKE '%" . $film . "%' LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}

if($kategoria == ""){

}else{

$sql = "SELECT * FROM filmek WHERE kategoria LIKE '%" . $kategoria . "%' LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}

if($kategoria == "" AND $film == ""){

}else{

$sql = "SELECT * FROM filmek WHERE kategoria LIKE '%" . $kategoria . "%' AND film LIKE '%" . $film . "%' LIMIT $start_from, $num_rec_per_page";

}


$rs_result = mysql_query($sql);



2015. júl. 21. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

> kiírrattam volna a mysql_num_rows-t, akkor mindig annyit írt ki, amennyit beállítottam a SELECTBE limitnek


És ezzel mi is a gond? A "LIMIT X" záradék limitálja a sorokat X darabra. Ekkor a sorok száma (num_rows) értelemszerűen legfeljebb X lesz.


Nem annyit kellett volna adnia?


A fenti kódban pedig azonosíthatnád a query-t (kiíratásokkal), hogy melyikkel van baj - ha van egyáltalán.

2015. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

A resource id #5 pedig egyáltalán nem tűnik hibának, csak szerintem a query-t így tudja string-be önteni neked.


A mysql_error-t kell kiíratni, ha hibát keresel, de mivel a num_rows számot adott vissza és nem egyebet (pl. false), valószínűleg nincs hiba.

2015. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ÓÓ, én hülye :)

majdnem egy egész napja gondolkodom ezen, ilyen amatőrséget :)

A hiba amúgy az volt, hogy volt limit. Mert ugye amikor kiszeretnéd írni hány oldal van, oda nem a limit kell, hanem az összes sor száma.


Köszönöm!

2015. júl. 21. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!