Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásban itt mindenki...

A programozásban itt mindenki csak a pénzszerzési lehetőséget látja?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék én is pénzért fejlesztek. De egy kezdő aki még alig tud valamit az egészről, és már csak ezen jár az esze? Emlékszem nekem voltak céljaim ezen kívül is. Most meg mintha aranyláz lenne, és a könnyű meggazdagodást látja benne mindenki.

2015. júl. 26. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden éppen aktuális divatszakmával így van.
2015. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Engem csak az irritál, hogy kis középiskolások, friss diplomások +400k nettót, autót, és egyéb luxusjuttatásokat akarnak, szemben azzal, hogy még nem kódoltak semmit csapatban,

ahol véletlenszerű személyiségtípusokkal, nem csupán introvertáltakkal illene kijönni a munka során a termékeny projektben, ráadásul ezt 40 fő fölött beszélt angol nyelv használata mellett. És gyakran időre kell programozni, mert a béta tesztelő és a vevő határidőre várja a programot, nem is szólva arról, hogy a munkaidő 20%-a olykor unalmas, nem túl kreatív (angol nyelvű) dokumentáció írással és olvasással telik.


Lehet, hogy nagyon divatos, de itt bizonyos teljesítményt is elvárnak cserébe. A legfontosabb szempont a kiválasztásnál, hogy képes vagy új szemléletmódokat és programnyelveket megtanulni a munka során. Amennyiben erre a jelölt nem képes, ez érződni fog rajta már az interjún is, hogy semmiféle elhivatottság sincs a szakma iránt, és inkább mást választanak.

2015. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki így gondolkodik, az előbb-utóbb egy falusi művház rendszergazdájaként végzi. Azok a cégek, amik a legjobb szakmai fejlődés lehetőségét nyújtják, jól is fizetnek.
2015. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

Én bizony nem. Ha a programozók betegre keresik is magukat, akkor sem vesznek tőlem semmit...

:(

2015. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem mindenki.
2015. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenkit más motivál, van akit a pénz, van akit a szakmai kihívás.
2015. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akit csak a pénz motivál hamar kibukik ebből a szakmából, ez van.
2015. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nyilván nem lehet senkiből jó programozo ha csak a pénz érdekli, de azért azt is meg lehet érteni hogyha pl egy junior java aki tényleg tudja amit kell csak nincs tapasztalata elvárja hogy ne annyiért dolgozzon mint a takarító
2015. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én speciel nem CSAK. Fiatal vagyok én is, 17 éves, és azért tanulok programozni, mert úgy érzem, fejleszti a logikus gondolkodásomat, és jólesik látni, hogy egy-egy egyszerűbb dolgot magam implementálok, pl. most nemrég egy apró Caesar-rejtjelezés megírása is sikerélmény volt.


Nyilván, a pénz is játszik, és ha elég sok áttétek keresek, akkor mindent pénzért csinálok, de nem, nem ez az egyetlen mozgatórugó.

2015. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!