Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szurjak be tobb sort...

Hogyan szurjak be tobb sort egy ujonnan csinalt oszlopba aminek az adattipusa date, es szuletesi datumokrol van szo, az alkalmazott tabla reszere sql- ben?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem van egy táblád, amiben vannak adatok, és aztán csináltál egy új oszlopot, amit szeretnél feltölteni...


Az UPDATE jutott így hirtelen az eszembe...

2015. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
UPDATE és INSERT utasítás, valamint az általad használt SQL megvalósítás dokumentációja a barátod.
2015. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Addig hogy INSERT, en is gondoltam. Azert koszi.
2015. aug. 7. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Mi nem megy?

2015. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy az INSERT utan hogyan irjam. Mert ha ugy csinalom, mintha egy atlagos datatipust, pl integert szurnek be, akkor ez itt ugy nem megy. Lehet kell hozza valami metodus, dateadd vagy ilyesmi, keresgeltem neten, de valahogy egyik sem mukodott nekem :-) Bocsi hogy itt benazok, de ha valaki tudna a szintaxist nagyon megkonnyitene a dolgom.
2015. aug. 7. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán csak 'éééé-hh-nn' formátumban adod meg, így, aposztrófokkal.
2015. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Insert-tel új sort tudsz beszúrni, update-tel pedig meglévőt frissítesz, nem egyértelmű egyébként neked mi kell most.

A dátumformátumot meg meg lehet adni pl 'yyyy-MM-dd' formátumban.

2015. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugy adtam meg a datumformastumot egyertelmuen '1980-01-01', de nem mukodott. Ennel konkretabban sajnos nem tudom leirni a kerdest, de azert koszi mindekinek a valaszt :-)
2015. aug. 7. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Értjük a kérdést, teljesen világos, akárvazt us kérdezhetted volna hogy hogyan csinàlj császármetszést, ha kávét már tudsz főzni.


UPDATE tablaneve SET szuletesidatum = '2016-12-32' WHERE name = 'Gézu'


Vagy WHERE name LIKE 'Gézu' vagy.... azonosito =



Szóval fogd a szikét és vágj bameg! :)

2015. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :-)
2015. aug. 8. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!