Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# segítség! (Windows Form...

C# segítség! (Windows Form Application)?

Figyelt kérdés

Hogy lehet megcsinálni egy olyan programot Windows Form Application-ben, ami bizonyos időkben megjelenik, és pl. értesít valamiről! (a szöveg tetszőleges)

Olyan mint a telefonon az ébresztő, csak számítógépen, mert sokat dolgozok rajta, és ott bármikor meglátom!

Legyen rajta OK vagy EXIT gomb! (azt tudnék magam is)


És ha lehetséges, akkor adjon ki hangot is ha egy bizonyos ideig nem reagálok!


Remélem lehet érteni!


Teljes program, vagy videó is jó!



A Választ Előre Köszönöm! ! ! ! !



2015. aug. 7. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

C#-ban egy egyszerű programot kell csak írni, ami indulás után megcsinálja amit kell: hangjelzés, szöveges üzenet, stb.

Az ütemezését meg rá lehet bízni a Windowsra és a feladatütemezővel kell időzíteni a C#-s program indulását egy tetszés szerinti időpontra.


Feladatütemezőről: [link]

2015. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Értelmes, megválaszolható kérdést tegyél már fel légyszi.
2015. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Ebben semmi nehéz nincs, akár lehetne egy általános iskolai dolgozat is... :-) Ha pl azt akarod, hogy minden nap egy bizonyos időpontban jelezzen, akkor elhelyezel egy Időzítőt (Timer) a Formon és abba beleírod a feltételeidet:


void Timer1Tick(object sender, EventArgs e)

{

Time now=DateTime.Now.TimeOfDay;

if (now=...

}



#2-dik hozzászólóak: nem biztos, hogy a kérdéssel van a baj, hanem aki olvassa... :-) Egy igazi programozó, ha nem ért valamit, elkezd rajta gondolkozni és logikus következtetések által kitalálja... :-)

2015. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Takarodjál már a jó k#r\/a #nyádba erről a fórumról légyszi.
2015. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

#4-esnek (ezeket csak névtelen f@s.*zoknak hívom :-))


Először is köszönöm, hogy leszavaztál, bár nem világos miért kap egy idegbeteg állat 70%-ékos értékelést, amikor nem is válaszol a kérdésre... :-)


...én türelmes vagyok, ez is nagy erénye egy igazi programozónak és megvárom, hogy elmenj valami kezelésre, mert amit itt csinálsz az minősíthetetlen! :-)

2015. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy nem vagyok egy C# WPF guru ennyire telt, teljes program (haha, az persze... teljes)


[link]

2015. aug. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"ezeket csak névtelen f@s.*zoknak hívom"


Oké, hogy ezt odaírod mindenhová, de nem tűnt fel, hogy a tiéd sem igazi név? Akkor, most mi van?

2015. aug. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 SimkoL ***** válasza:

Sajnos ott van a probléma, hogy nagyon kevés ember van itt akinek köze van valamilyen szinten a programozáshoz. A legtöbbnek csak szája van, egy betűnyi kódot sem képesek írni, csak okoskodnak, a másikat fikázzák vagy a kérdezőt.

Szerintem ezek az oldalak a tanulást, fejlődést kellene hogy szolgálják, ehhez képest a sok bunkó elviszi teljesen más irányba - mint jelen esetben is a 'személyeskedés'. Sajnos a moderátor sem áll a csúcson, mivel más helyeken, szakmai oldalakon már ilyen személyeskedés miatt már rég kivágták volna mint macskát...

A szakma - jelen esetben a programozás - a szakmáról szóljon. Természetesen van, lehet egy-két poén amit illik lecsapni nincs ez másképp a Prog.hu-n sem ami kimondottan szakmai oldal. Itt sajnos a névtelenség homályába burkolózva mindenki azt ír amit akar, ha kitiltják legfeljebb regisztrál megint és megint....

Vagyunk itt egy páran akik szabadidőnket feláldozva létrehoztunk, még ha ingyenes tárhelyen is, pár weboldalt a Gyakarikérdéskhez kapcsolódóan de sok 'sötétben bujkáló ellenforradalmár' szerint az csak arcoskodás a részünkről.

Régebb óta tervezem, hogy az itteni 'értelmes' és ezt nem pejoratív értelemben mondtam, embereknek létrehozok egy oldalt, fórumot ahol egymás közt megbeszélhetünk akár itteni dolgokat is. - egy héten több pénzt eliszok mint amennyibe az oldal évi fenntartása kerül :) -

2015. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

#7-esnek (nem tudlak hogyan megszólítani, ezért vagy névtelen f@s.z :-), érted?) ...rólam viszont mindenki tudja, hogy én vagyok az "Igaz Mondó", így lehet rám hivatkozni, azaz van egyéniségem... :-)


#8-asnak (SimkoL): ő egy értelmes ember, enyhe, szolíd nagyképűsködési hajlammal, ami szintén kell egy jó programozónak... :-) ...már régen is megnéztem a weboldalát, amit elég sok helyen reklámoz is, tehát megy a marketing és az önajnározás, de legalább nem alaptalanul... :-)


Arról, hogy létrehozol egy külön oldalt az értelmiségnek, egyből eszembejutott, hogy volt olyan hely az interneten, ahol ugyanezt megcsináltam, csak én a hülyéknek csináltam ilyen zártosztály-szerű oldalt... :-) ...és én józanéletű ember vagyok, így a piára szánt összeget is hasznos dolgokra tudom felhasználni... :-)

2015. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Na egymásra talált a két programozó... :D
2015. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!